Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 23, 10:07

Šventės – darbymetis automobilių ir namų turto vagims

Draudikų patirtis rodo, kad artėjančios gražiausios metų šventės, deja, yra vienos sėkmingiausių darbadienių vagims. Pačių vagių vertinimu, per šventes yra daug lengviau ir paprasčiau patekti į būstą bei jį apiplėšti. Teiginiui, kad vagystės iš būstų aktyviau vykdomos per šventes, pritaria net 63 proc. apklaustų už vagystes nuteistų žmonių.
Vagis
Vagis / Photos.com nuotr.
Temos: 1 Šventės

„Lietuvos draudimo“ pranešime spaudai teigiama, kad  tokius rezultatus atskleidė šalies draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ kartu su Kalėjimų departamentu prie LR Teisingumo ministerijos ir rinkos tyrimų bendrove „TNS Gallup“ atlikta ir praėjusį mėnesį pristatyta nuteistųjų apklausa.

„Deja, ir paprastomis dienomis šiemet vagysčių registruojame daugiau nei ankstesniais metais. Pavyzdžiui, šį mėnesį apie pavogtus automobilius jau pranešė vienuolika „Lietuvos draudimo“ klientų, tuo tarpų pernai per visą  gruodžio mėnesį – devyni. Yra pagrindo prognozuoti, kad per šventes šis skaičius dar šoktels, suaktyvės ir namų turto vagys“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Net 53 proc. nuteistųjų apklausos dalyvių atsakė, kad vagiant iš būstų svarbiausia yra žinoti, kada namuose nėra šeimininkų, turėti veiklos planą.

„Mus nustebinę itin atviri nuteistųjų pasakojimai parodė, kad šventės jiems – pats darbymetis. Absoliuti dauguma apklaustųjų nurodė, kad pagrindinė vagysčių priežastis per šventes – prarastas žmonių budrumas. Ypač tai pastebima jau po Naujųjų metų sutikimo – žmonės vartoja alkoholio, neužrakina buto ar namo durų, todėl prie tokios švenčiančios kompanijos nesunku prisijungti ir vagiui, kuris besilinksminantiems nematant išneša prieškambaryje esančius daiktus: pinigines, rankines, vertingesnius viršutinius drabužius, pavyzdžiui, kailinius. Todėl, nepaisant visuotinio šventiško šurmulio, verta būti budriems“, – komentuoja G. Matiukas.

Kitos apklaustųjų nurodytos priežastys, kodėl per šventes vagystės iš būstų suaktyvėja, yra tai, kad žmonės dažniau išvyksta, namai paliekami be priežiūros. Net 53 proc. nuteistųjų apklausos dalyvių atsakė, kad vagiant iš būstų svarbiausia yra žinoti, kada namuose nėra šeimininkų, turėti veiklos planą. Vagysčių riziką didina ir tai, kad per šventes žmonės namuose laiko daugiau grynųjų pinigų, o būdami svečiuose be priežiūros palieka savo daiktus – rankines, pinigines.

Per šiuos metus vidutinė namų turto vagystės žala išaugo nuo 3,6 iki 4,5 tūkst. litų. Viso per vienuolika 2009 m. mėnesių „Lietuvos draudimas“ užregistravo 484 vagystes iš būstų. Jų padaryta žala siekė 2,2 mln. litų. Palyginti, per visus 2008 metus tokių draudžiamųjų įvykių buvo ženkliai mažiau – 350, o jų žala buvo 1,3 mln. litų.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min