Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šventojo Sosto atstovas sako gerbiąs kardinolo A.J.Bačkio sprendimą dėl A.M.Brazausko laidotuvių ceremonijos

Luigi Bonazzi
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Luigi Bonazzi
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šventojo Sosto atstovas Lietuvoje apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Luigi Bonazzi sako gerbiąs kardinolo Audrio Juozo Bačkio sprendimą dėl ceremonijų per prezidento Algirdo Mykolo Brazausko laidotuves.

Nuncijus BNS ketvirtadienį sakė, kad draugiškai aptarė šį klausimą su kardinolu, o bendravimas „kaip šeimoje“ tarp jų esąs įprastas.

„Gerbiu kardinolo A.J.Bačkio sprendimą“, – sakė L.Bonazzi.

Laidotuvių išvakarėse šalyje kilo įtampa dėl Bažnyčios sprendimo nenešti velionio karsto į Vilniaus katedrą per šv.Mišias, nors, anot žiniasklaidos, toks buvęs velionio pageidavimas. Dėl to pasipiktinusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kai kurie A.M.Brazausko artimieji nusprendė nedalyvauti šv.Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Lietuvoje dirbantis užsienio diplomatas paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, esą ir Lietuvoje reziduojantys ambasadoriai dėl Bažnyčios pozicijos sąmoningai nedalyvavo šv.Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

„Gandai yra iš esmės yra neteisingi. Tai nesusiję dalykai“, – BNS ketvirtadienį sakė diplomatinio korpuso narys, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

LNK žinios pranešė turinčios duomenų, kad boikotuoti šv.Mišias ambasadoriai esą nusprendė po to, kai Šventojo Sosto atstovui Lietuvoje apaštališkajam nuncijui arkivyskupui L.Bonazzi nepavyko perkalbėti kardinolo Audrio Juozo Bačkio pakeisti sprendimą dėl A.M.Brazausko karsto nenešimo į Vilniaus arkikatedrą baziliką.

Nepriklausomo šios informacijos patvirtinimo nėra.

Šv.Mišios už pirmąjį tiesiogiai išrinktą Lietuvos prezidentą A.M.Brazauską Vilniaus arkikatedroje bazilikoje laikytos ketvirtadienio rytą. Jose nedalyvavo nei prezidentė D.Grybauskaitė, nei velionio našlė Kristina Brazauskienė, nei duktė Laima Mertinienė su vyru, nei Socialdemokratų partijos bendražygiai.

Kardinolo A.J.Bačkio aukojamose šv.Mišiose Vilniaus katedroje dalyvavo kiti aukščiausi valstybės vadovai: premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Vyriausybės nariai, eurokomisaras Algirdas Šemeta.

Speciali Algirdui Brazauskui skirta rubrika.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min