TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šventosios akcentas – varganos trobelės

Už poilsį geresniame namelyje Šventojoje šeimai tenka pakloti daugiau nei 100 Lt per parą. Už elementarius patogumus, tokius kaip dušas ar balta patalynė, daugelyje vietų tenka mokėti atskirai.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Už poilsį geresniame namelyje Šventojoje šeimai tenka pakloti daugiau nei 100 Lt per parą. Už elementarius patogumus, tokius kaip dušas ar balta patalynė, daugelyje vietų tenka mokėti atskirai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šventajai niekaip nepavyksta atsikratyti kurorto, apstatyto medinėmis poilsiautojams skirtomis trobelėmis, įvaizdžio.

Šie kuklučiai nameliai sustatyti taip arti vienas kito, kad atvėręs langą gali paduoti ranką kaimynui, sienos tokios plonos, kad galima girdėti kitų poilsio išsiilgusių vasarotojų pašnekesius ar knarkimą. Trobelių sienas puošia apsilupinėję dažai, tad kartais nelengva atspėti, kokia spalva kadaise jos buvo nudažytos.

Apsistojus šiuose statiniuose už kiekvieną patogumą tenka papildomai mokėti, tačiau poilsiautojų Šventoji šią vasarą nestokoja. Karštaisiais savaitgaliais poilsis geresniuose nameliuose tampa itin geidžiamas – mašina glaudžiasi prie mašinos, prie kiekvieno namelio iškabinti rankšluosčiai, tarsi žymintys privačią teritoriją.

„Nėra nieko pastovesnio už laikina“, – seną posakį prisiminė vietos gyventojas Antanas. Sovietmečiu įvairių kompanijų statyti nameliai, skirti jų darbuotojų poilsiui, tebekiurkso ir dabar – neretas su tais pačiais baldais ir indais, kokie ten buvo atgabenti prieš įkurtuves. Įdomu ir tai, jog apgyvendinimo kaina kai kuriuose nameliuose menkai nusileidžia svečių namams, o kaip didžiausias pranašumas čia įvardijamas šaltas vanduo ir kriauklė kambaryje.

Nuo 100 iki 120 Lt – maždaug tiek vidutiniškai per parą atsietų poilsis keturių asmenų šeimai Šventosios namelyje. „15min“ žurnalistei pakalbinus septynis didžiuosius namelių nuomotojus, paaiškėjo, kad už tokią sumą laukia skurdoki patogumai. 

Pranašumas – vanduo

„120 Lt parai. Yra dvigulė lova ir du išlankstomi foteliai miegoti“, – pasakojo poilsio namų netoli vadinamojo Beždžionių tilto administratorė. Čia pat ji pasigyrė apie pranašumus: kambaryje yra nedidelis šaldytuvas, kriauklė su šaltu vandeniu ir virdulys arbatai.

Kitų poilsio namų administratorė pasiguodė dėl smarkiai sumažėjusių kainų – jų kompanijos nameliuose para žmogui šiemet kainuoja 20 Lt. „Pernai prašėme 30 Lt, šiemet viskas pigo, bet ir žmonių mažiau“, – sakė ji. Šių namų gyventojams dušas priklauso nemokamai, tačiau, kaip aiškino pašnekovė, piktnaudžiauti maudynėmis nevalia.

Vienoje didžiausių bendrovių, nuomojančių namukus, kainos priklauso nuo savaitės dienos – darbo dienomis poilsis čia kainuoja 100 Lt už parą, savaitgaliais – 120 Lt. Poilsiautojams čia dalijami vienkartiniai indai, pranašumas – yra virtuvė, tualetai ir tai nieko papildomai nekainuoja. Tačiau už maudynes bendrame duše jau reikia krapštyti litus. Už 15 minučių, praleistų duše, tenka mokėti po 5 Lt, tiek pat teks pakloti ir už baltos patalynės komplektą.

„Pas mus galima derėtis“, – patikino poilsio namų, garsėjusių dažnai čia besiilsinčių menininkų kontingentu, atstovas. Už poilsį jo atstovaujamai kompanijai priklausančiuose  mediniuose nameliuose šeimai tektų sumokėti apie 80 Lt per parą, duše galima maudytis nemokamai, tačiau už baltą patalynę prašoma 10 Lt.

Pamėgo lietuviai

Kaip pastebi turizmo sektoriaus specialistai, Šventoji labiausiai mėgstama vasarojančių lietuvių. „Čia galima iš tiesų pigiau paatostogauti“, – pripažino Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Egidija Smilingienė. Tačiau dėmesio nestokojama ir iš užsieniečių: atvykę į Palangą jie dažnai klausia, kur veda dviračių takas ir ką įdomaus galima pamatyti Šventojoje.

Kalbas, esą Šventoji tapusi kauniečių vasaros rezidencija, turizmo specialistai vadina juokais. „Taip vienareikšmiškai sakyti negalima – čia atvažiuoja ir vilniečių, ir vidurio Lietuvos gyventojų“, – sakė Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas.

Jis pripažino, kad daliai namelių savininkų turįs pastabų dėl aplaidumo, apleistos teritorijos.

„Tie nameliai – sovietinių laikų palikimas, kai niekas Šventosios nevertino kaip kurorto, ji tuomet priklausė Kretingai, tik vėliau buvo priskirta Palangai. Iki tol tai buvo žvejų miestelis su uosteliu, be jokių didelių investicijų“, – sakė jis.

Ir dabar, kai dalis namelių privatizuoti, laikinai statyti medinukai tebestovi iki šiol. „Nemanau, kad jie turėtų būti vienodi – tada neliktų konkurencijos. Tačiau norėtųsi, kad investicija, kuri jiems skiriama, nebūtų laikina, nes žemė čia brangi“, – sakė pašnekovas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šventoji
Parašykite atsiliepimą apie 15min