Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 12d. 15:30

Šventosios uoste – išminavimo darbai

Šventojoje aptikta dešimtys minų.
VSAT nuotr. / Šventojoje aptikta dešimtys minų.

Nuo pirmadienio Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariškiai Uosto direkcijai priklausančioje Šventosios uosto dalyje vykdo nuo karo likusių sprogmenų paieškos ir, atradus sprogmenų, išminavimo darbus.

Kaip jau buvo pranešta, Šventosios uosto akvatorijoje susidūrus vandens srautams iš Baltijos jūros ir iš Šventosios upės, naujai po valymo darbų susiformavusiame povandeniniame iškasos šlaite ties senuoju Šventosios uosto šiauriniu molu ankstyvą Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos rytą buvo aptikta netikėtų radinių. Apie įvykį buvo informuoti išminuotojai bei avarinės tarnybos. Išminavimo operacija buvo sėkmingai atlikta, o rasti sprogmenys neutralizuoti.

Siekdami užtikrinti Šventosios valstybinio jūrų uosto kaip visuomeninės paskirties objekto funkcionavimą bei saugumą, specialistai rekomendavo atlikti sprogmenų paiešką, kuri yra būtina po ankstesnių vykdytų sprogmenų neutralizavimo operacijų.

Atsižvelgdama į tai, kad Uosto direkcija kvalifikuotų sprogmenų paieškos specialistų neturi, Uosto direkcija ir Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas pasirašė sutartį dėl sprogmenų paieškos bei išminavimo darbų Šventosios uoste. 

Apie operacijos pradžią informuotos visos suinteresuotos institucijos. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min