15min be reklamos
2022 11 30, 18:07

Svetimą skiepą pasisavinusi medikė bausmės neišvengė

Kitus nuo koronaviruso ligos skiepijusi jauna uostamiesčio medikė pati vakcinuotis nenorėjo. Kad gautų Europos Sąjungos skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą bei dirbti toliau leidusį galimybių pasą, ji ryžosi nusikaltimui. Tačiau buvo demaskuota ir sulaukė teismo bausmės.
Vakcinavimas Kauno „Akropolyje“
Skiepytis nenorėjusi medikė ryžosi nusikaltimui / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Antradienį Klaipėdos apygardos teismo verdiktą išgirdo dviem nusikaltimais kaltinta jauna pajūrio medikė.

Trisdešimtmetė Valerija Z. pripažinta kalta už tai, kad suklastojo dokumentą, be to, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos.

Už tai moteriai skirta 10 500 eurų bauda. Kadangi ji visiškai pripažino savo kaltę dėl abiejų padarytų nusikaltimų (baudžiamojoje byloje atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas), bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Valerija Z. teks sumokėti 7000 eurų baudą. Ji savanoriškai turi būti sumokėta per dvidešimt keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuteistajai skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė. Teisė dirbti valstybės tarnyboje atimta dviem metams.

Įstaiga, kurioje nusikaltimų padarymo metu moteris dirbo, prašė priteisti iš jos dėl neigiamų pasekmių patirtos 20 tūkstančių eurų įvertintos neturtinės žalos atlyginimą.

Nusikaltimai padaryti praėjusiųjų metų rugsėjo 22 d. Tuo metu uostamiestyje medicinos gydytoja dirbusi moteris su kolegomis Kretingoje vykdė vakcinavimą nuo COVID-19.

Nors darbe Valerijos Z. dažnai klausinėta, kada ji pati skiepysis, to daryti moteris nenorėjo. Teisinosi, kad neva yra alergiška.

Kadangi be galimybių paso negalėjo dirbti, ryžosi nusikaltimui.

Kretingoje suleidus vakciną nukentėjusiuoju pripažintam asmeniui moteris nesuvedė į sistemą jo duomenų, o suvedė savo asmens kodą ir suklastojo dokumentus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min