Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada didesnį finansavimą švietimui

Dainius Pavalkis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainius Pavalkis
Šaltinis: 15min
0
A A

Didėjantis švietimo finansavimas yra vienas reikšmingiausių pokyčių, sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, vardydamas svarbiausius vienerių metų darbus šešioliktoje Vyriausybėje. Tokį pranešimą išplatino Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

„Formuojant 2014 m. biudžeto projektą, pirmąkart po kelių metų pagaliau pasiekta, kad lėšos, atsilaisvinusios dėl mokinių skaičiaus mažėjimo būtų paliktos švietime ir skiriamos ugdymui. Jau šiais metais atsilaisvinę mokinio krepšelio pinigai lieka švietimo sistemoje“, – sakė švietimo ir mokslo ministras. 

Kitais metais tai sudarytų per 60 mln. Lt, trečdalį šių lėšų numatoma skirti mažų kaimo pagrindinių mokyklų finansavimui pagerinti. Sudarytos sąlygos išsaugoti kaimo mokyklas ir kaimo vidurinėms mokykloms tapti gimnazijomis: nuo šių metų leidžiama jungti nebūtinai gretimas pagrindinės mokyklos klases, formuoti mažiau 11-12 klasių, klasėse gali būti mažesnis skaičius mokinių. Šiuos ir kitus palengvinimus numatančios naujos mokyklų tinklo kūrimo taisyklės leidžia kaimuose išsaugoti per 150 mokyklų. 

Nuo sausio 1 d. pirmą kartą po kelerių metų pertraukos didinamas ir mokinio krepšelis. Kitais metais jis sudarys 3 348 Lt (šiemet – 3 310 Lt). Pirmą kartą daugiakalbėje aplinkoje veikiančios mokyklos lietuvių mokomąja kalba gaus tokio pat dydžio krepšelį, kaip ir tautinių mažumų mokyklos –  t.y., penktadaliu didesnį. 

D.Pavalkis pabrėžė, kad švietimo finansavimo didinimas yra numatytas ir Valstybinėje švietimo 2013-2022 metų strategijoje, kurią Vyriausybė pateikė svarstyti Seimui ir kurioje brėžiami ambicingi švietimo tikslai. 

Tarp strategijos siekinių – beveik dvigubai didesnis save įdarbinančių žmonių skaičius, geresni Lietuvos mokinių rezultatai tarptautiniuose mokymosi pasiekimų tyrimuose, taip pat uždavinys, kad iki 2022 m. bent viena šalies aukštoji mokykla patektų į Akademinio pasaulio universitetų reitingo 500-ką ir į Lietuvos universitetus atvyktų studijuoti kuo daugiau užsienio studentų.

Ministras pabrėžia įvykusius pokyčius rengiant specialistus. „Šiemet pakoregavome pernelyg liberalią studijų krepšelių skyrimo tvarką, suformuluodami aiškų valstybės užsakymą, kokių specialistų reikia: inžinierių, technologijų, agronomų, policininkų, slaugytojų. Valstybės finansavimas buvo užtikrintas toms sritims, kurios labai reikalingos šalies ūkiui, o darbo rinka laukia šių specialistų“, – sako D. Pavalkis.  

Taip pat patvirtintas Valstybinės studijų ir MTEP (Mokslo, technologijų ir eksperimentinės plėtros) programos 2013-2015 metų veiksmų planas. Siekiama aktyvaus proveržio mokslo ir inovacijų srityje ir aktyvios dabar Lietuvoje kuriamų slėnių plėtros: kuriama moderni infrastruktūra, rengiami aukštos kvalifikacijos specialistai ir tyrėjai, sudaromos geros sąlygos mokslo ir verslo bendradarbiavimui bei inovacijų diegimui šalies ūkyje. Pastaraisiais mėnesiais pradėtos trijų mokslo ir verslo centrų statybos „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniuose. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min