Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švietimo ministras žada studentų rotaciją kas metus

Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad praėjus dvejiems ar ketveriems metams nuo aukštojo mokslo reformos įteisinimo bus siūloma trumpinti studentų rotacijos laiką iki metų.

Prieš reformą studentų, kuriems valstybė garantuoja nemokamą mokslą ir kurie už jį moka patys, rotacija vyko kas semestrą. Tačiau įteisinta reforma numato, kad studentų vietos perskaičiuojamos tik kas keturis semestrus, arba kas dvejus metus.

Trečiadienį naujienų portalo 15min.lt konferencijoje paklaustas, kodėl šis laikas buvo prailgintas, ministras teigė, jog dėl tokio kompromiso buvo sutarta Seime. „Pagrindinis argumentas, kuriuo remtasi priimant sprendimus, yra tai, kad rotacija yra iškeitimas į visiškai mokamą vietą. Kas semestrą keisti, kada mokėti, kada nemokėti, ypač pirmaisiais studijų metais, kada adaptacija, įsivažiavimas, yra truputį per drastiškas sprendimas“, – teigė G.Steponavičius.

Ministro teigimu, šiuo metu yra „tam tikra“ rotacija: jei asmuo įstoja studijuoti į valstybės finansuojamą vietą ir jau pirmame semestre neišlaiko egzaminų, iškrinta iš universiteto ir jo vietą užima už mokslą mokėjęs, tačiau geriausiai egzaminus išlaikęs studentas.

Tuo pačiu jis užsiminė, kad rotacijos laiką numatoma trumpinti. „Galbūt, kai nusistovės sistema, kai universitetai valdymo ir orientacijos į kokybę prasme persitvarkys, aš manau, bus galima kalbėti ir apie trumpesnį rotacijos laikotarpį. Gal ne semestras, gal metai“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Paprašytas patikslinti, kada ši tvarka galėtų būti pakeista, G.Steponavičius teigė, jog tai numatoma atlikti reformai įsibėgėjus, po ketverių metų, tačiau neatmetė, kad kompromisų gali būti ieškoma jau kitąmet. „Vertinant, kad finansavimas paliečia tik naujus, kurie ateina kasmet įstojantys, tai per 4 metus finansavimo sistema visiškai būtų pasikeitusi. Nors tikrai neatmetu galimybių, kad kompromisų gali būti galbūt ir rudenį, po dvejų reformos metų“, – sakė jis.

Visus per konferenciją užduotus klausimus ir ministro atsakymus rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min