„Gali būti įvairių ekstremalių (situacijų – BNS) tiek gaisro, tiek kitokių, bet, žinoma, paskutiniai savaitės įvykiai būtent dėl oro pavojaus mus dar kartą kaip ir įgalino, kad mes turime peržiūrėti algoritmus ir pritaikyti būtent oro pavojui, jeigu atsitiktų tai valstybinių brandos egzaminų laikymo metu“, – BNS trečiadienį teigė politikė.
„Yra dabar parengtas algoritmas, šiandien ir rytoj (trečiadienį ir ketvirtadienį – BNS) vyksta savivaldybių supažindinimas, rytoj viešai bus skelbiama. Mes pakoregavome tą, kurį turėjome“, – pridūrė ji.
Anot R.Popovienės, parengti atskiri algoritmai, kaip oro pavojaus metu turėtų elgtis egzaminą laikantieji, jo vykdytojai bei savivaldybės. Kaip bus tęsiami egzaminai, priklausys nuo oro pavojaus trukmės.
„Jeigu bus 15 minučių, tai bus galimi du pasirinkimai: grįžti (ir laikyti toliau egzaminą – BNS) ir galima bus nelaikyti, jeigu tai buvo didelis stresas, ir ateiti į perlaikymo sesiją, – kalbėjo socialdemokratė. – Žinoma, jeigu bus labai sudėtinga situacija, labai ilgai užsitęs, ilgiau negu egzamino laikas, tai tada Nacionalinės švietimo agentūros direktorius priims sprendimą, kaip toliau turi būti.“
Tokiu atveju, pasak R.Popovienės, greičiausiai visi laikiusieji nutrauktą egzaminą bus perkelti į pakartotinę sesiją.
„Norėčiau pasakyti, kad nereikia dėl to tikrai stresuoti. Aš nuoširdžiai tikiu, kad viskas bus gerai ir neapims visos Lietuvos. Tačiau tas algoritmas yra sudėliotas, svarbu, kad mes ramiai jo laikytumėmės“, – pabrėžė politikė.
Kaip rašė BNS, dalyje Lietuvos praėjusią savaitę du kartus buvo paskelbtas oro pavojus dėl galimai oro erdvę pažeidusių dronų.
Atšaukus nurodymus keliauti į slėptuves, viešojoje erdvėje pasirodė pranešimai, kad kai kurios mokyklos auklėtinius per oro pavojų vedė į stadioną arba liepė pabaigti rašyti kontrolinį.
„Situacija parodė, kad mes turime mokytis, turime ruoštis ir aš dar kartą tiktai noriu pakartoti: įstaigos vadovas, mokyklos vadovas prisiima visą atsakomybę būtent už visų veiksmų įgyvendinimą, koordinavimą ir atlikimą. Ir lygiai taip pat mokyklos steigėjas, tai dažniausiai yra savivaldybė“, – teigė R.Popovienė.
„Ministerija taip pat turi tam tikras pavaldžias institucijas, tai mes taip pat dirbame tuo klausimu ir, manau, tai buvo pamoka, kurią tikrai visi įsivertino“, – sakė ji.
Panašūs incidentai pastaruoju metu fiksuoti kitose Baltijos šalyse, Suomijoje. Dėl galimos dronų grėsmės praėjusią savaitę Latvijos rytuose teko stabdyti latvių kalbos egzaminą.
