Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švietimo reforma Vilniuje stabdoma

Per metus Vilniaus savivaldybė už švietimo ir ugdymo įstaigų šildymą per metus sumoka per 30 mln. Lt, dar apie 8 mln. atseikėjami už priežiūrą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus mokyklų reforma nuolat stringa.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto taryba sustabdė sostinės mokyklų reformą. Išbraukę iš miesto tarybos posėdžio klausimus dėl tęstinio klasių nekomplektavimo, tarybos nariai sustabdė jau vykstančius procesus.

2015 metais Lietuvoje neturėtų likti vidurinių mokyklų. Iki to laiko savivaldybės privalo baigti mokyklų pertvarką, kad liktų pradinės, pagrindinės mokyklos ir gimnazijos. Tačiau sostinėje šis procesas juda itin lėtai – nuolat iškyla prieštaravimų dėl reorganizacijos, ypač nepatenkinti ja tautinių mažumų atstovai.

„Opozicija sustabdė viską, net ir prasidėjusią mokyklų tinklo pertvarką, nes tęstinis klasių nekomplektavimas reiškia, kad mokyklos, kurios pradėjo gryninimosi procesą į gimnazijas ar progimnacijas, iš esmės sustojo“, – patvirtino savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Nuo naujųjų mokslo metų pertvarka nebus vykdoma, tačiau G.A.Petronis tikino, kad tai dar nereiškia, jog iki 2015 metų reforma nebus įvykdyta.

„Dar nėra vėlu, per ketverius metus visa tai galima padaryti ir galime suspėti. Galima pertvarką pradėti nuo 2012 metų rugsėjo 1 dienos. Tačiau patirtis rodo, kad nereikia šitų klausimų atidėlioti iki pavasario, kai jie svarstomi aštriausiai, o svarstyti visus metus, pradėti vasarą, tęsti rudenį, imti atskirus epizodus ir svarstyti konkrečias mokyklas“, – teigė G.A.Petronis.

Paklaustas, ar nusivylė tokiu tarybos narių sprendimų, Švietimo departamento direktorius tai patvirtino.

Naujais mokslo metais ketinta tęsti jau pradėtą pertvarką Adomo Mickevičiaus gimnazijoje, kur turėtų nelikti penktų klasių, „Juventos“ gimnazijoje – aštuntųjų klasių, Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje – septintųjų klasių, Baltupių vidurinėje mokykloje – devintųjų–dvyliktųjų klasių, Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje – taip pat devintųjų–dvyliktųjų klasių, Pilaitės vidurinėje mokykloje – pirmųjų, antrųjų, penktųjų ir šeštųjų klasių, Senvagės vidurinėje mokykloje – antrųjų ir penktųjų klasių.

Septyniose miesto mokyklose nuo rugsėjo planuota pradėti pertvarką nebekomplektuojant devintų klasių – jų turėjo nelikti Gerosios Vilties vidurinėje, Karaliaus Mindaugo vidurinėje, „Ryto“ vidurinėje, „Sietuvos“ vidurinėje, Simono Stanevičiaus vidurinėje, Šeškinės vidurinėje ir Tuskulėnų vidurinėje mokykloje.

Vienuoliktų klasių turėjo nelikti „Ateities“ vidurinėje, Levo Karsavino vidurinėje, Naujininkų vidurinėje, „Santaros“ vidurinėje, „Saulėtekio“ vidurinėje, Senamiesčio vidurinėje, Sofijos Kovalevskajos vidurinėje, Viršuliškių vidurinėje, Joachimo Lelevelio vidurinėje, Mstislavo Dobužinskio vidurinėje, Naujamiesčio vidurinėje ir Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje.

Jeruzalės vidurinėje mokykloje planuota nekomplektuoti pirmųjų ir penktųjų klasių lenkų mokomąja kalba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min