Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 15:59

Švietimo viceministras: Mantas Adomėnas gavo atlygį kaip ekspertas

Mantas Adomėnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mantas Adomėnas
Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, parlamentaras Mantas Adomėnas gavo iš miniterijos pinigų už lietuvių kalbos ugdymo strategijos rengimą ne kaip šio dokumento rengimo darbo grupės narys, bet kaip ekspertas. Ministras Gintaras Steponavičius tvirtina pats pinigų strategijos rengėjams neskirstęs.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį toliau aiškinosi, ar Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratijų frakcijos narys M.Adomėnas nenusižengė gavęs iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) 4 tūkst. Lt (neatskaičius mokesčių) už dalyvavimą kuriant „Lietuvių kalbos ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose 2010–2014 metų strategijos“ projektą. Besidomint šia istorija EPK nariams kilo klausimas, kodėl M.Adomėnas už savo nuopelnus darbo grupei gavo atlygį, o joje taip pat dirbęs Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas Valentinas Stundys – ne.

Darbo grupėje buvo žymiai daugiau žmonių, negu iš tikrųjų buvo sumokėta pagal autoriaus sutartis, – tvirtino V.Bacys.Trečiadienį atsakyti į klausimus parlamento etikos sargams atvyko ministras G.Steponavičius ir viceministras V.Bacys. Šis aiškino, kad minėta darbo grupė nerašė pačios strategijos, tik diskutavo dėl jos, „keldavo įvairias idėjas, analizuodavo įvairius duomenis ir diskutuodavo, kuria kryptimi reikia iš principo judėti“. Pasak viceministro, atlygį už darbą gavo ne visi darbo grupės nariai, o tik tie joje dirbę ekspertai, kurie rengė pačią strategiją.

„Norėčiau patikslinti vieną dalyką. Ne visi darbo grupės nariai rengė patį produktą. Už darbą grupėje niekas niekam jokių atlygių nemokėjo – tai noriu labai aiškiai pabrėžti, nes darbo grupėje buvo žymiai daugiau žmonių, negu iš tikrųjų buvo sumokėta pagal autoriaus sutartis“,  – tvirtino V.Bacys. Ankstesniuose komisijos posėdžiuose dalyvavęs ŠMM kancleris Dainius Numgaudis yra sakęs, kad autoriaus honorarą gavo 11-a iš 16-os darbo grupės narių.

Ministras sakė pinigų neskirstęs

Ministras G.Steponavičius negausiai susirinkusiems EPK nariams aiškino, kad nėra įsigilinęs į darbo grupės veiklos detales, mat jos veiklą kuravo jo pavaldiniai. Politikas sakė šioje istorijoje dalyvavęs dukart, kai dėjo savo parašus. Pirmą kartą – kai jo įsakymu buvo suburta darbo grupė, antrą – kai paskyrė sumokėti 28,6 tūkst. Lt darbo grupės nariams. „Darbo grupė judėjo į priekį, ryškėjo strategijos kontūrai ir man buvo pateiktas įsakymo projektas skirti lėšų 28,6 tūkst. Lt, be jokių pavardžių ir paskirstymo, kurį aš pasirašiau“, – pasakojo ministras. Anot jo, toliau procesas vyko ŠMM administracijos ir kanclerio nuožiūra.

Ministerijos kancleris D.Numgaudis yra sakęs, kad darbo grupės nariai patys pasiskirstė, kam koks atlygis priklauso pagal darbą. „Autorinio kūrinio užsakymo sutartis buvo sudaryta su daugeliu grupės narių. Darbo grupės rezultatas atitiko visus mūsų lūkesčius, darbo grupė pati sulygtą pinigų sumą pasiskirstė pagal sulygtą darbą. Čia ne ministerija nusprendė, ar išmokėti, bet darbo grupės nariai priklausomai pagal atliktą darbą pasiskirstė pinigus“, – yra teigęs jis.

Seimo komiteto pirmininkas V.Stundys anksčiau pasakojo, kad jautėsi dalyvavęs darbo grupės veikloje „labiau simboliškai“, todėl neturėjo minties pretenduoti į piniginį atlygį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min