Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 6d. 12:48

„Swedbank“ perspėja: sukčiai siuntinėja el.laiškus apie tariamą paramos mokėjimą

Tyrimo apie Lietuvos viduriniąją klasę pristatymas
Mato Miežonio nuotr. / Swedbank

„Swedbank“ perspėja įmones ir gyventojus dėl banko vardu siuntinėjamų melagingų el.laiškų, kuriais informuojama apie neva atliktą paramos mokėjimą. Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtoje byloje, kuri iš tiesų yra kenksmingas programinis kodas. Banko saugumo specialistai perspėja tokių prisegtų bylų jokiu būdu neatidarinėti.

Melagingo el.laiško siuntėjas nurodomas kaip SwedBank (postmaster@swedbank.lt), laiško tema: Paramos mokėjimas 2020-10-06.

Visas laiško tekstas atrodo taip:

Sveiki,

Savo internetinį puslapį www.swedbank.lt mes išsiunčiame jūsų atliktą mokėjimo įrodymą.

„SwedBank" nelaikys ir nenaudos šių duomenų jokiems kitiems tikslams, išskyrus šio patvirtinamojo dokumento siuntimą.

Geriausi linkėjimai.

„Swedbank“ praneša, kad atidarius prisegtą bylą ir suteikus reikalingas teises procesų įvykdymui, kenksmingas programinis kodas iš kompiuterio bando surinkti asmeninę naudotojo informaciją ir atlieka kitus kenkėjiškus veiksmus.

Banko saugumo specialistai įspėja prie įtartinų laiškų prisegtų bylų jokiu būdu neatidarinėti, o tokius laiškus ištrinti. Jeigu prisegtą bylą visgi atidarėte, tikėtina, kad jūsų kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa.

Iš tokio kompiuterio jokiu būdu nesijunkite prie savo el.bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

Temos: 1 „Swedbank“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:55
34:08
10:00

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min