Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 6d. 14:29

Sysas: kodėl valdančioji dauguma taip nemyli žmonių?

Algirdas Sysas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algirdas Sysas

Seimo LSDP frakcijos narys Algirdas Sysas pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, kad valdančiosios koalicijos ketinimai liberalizuoti darbo santykius gali dar labiau pabloginti maždaug 1,4 mln. šalies darbuotojų padėtį. Pasak jo, Vyriausybė Seimui jau perdavė Darbo kodekso pataisas, kuriose siūloma leisti darbdaviui ir darbuotojui kolektyvinėse sutartyse susitarti dėl liberalesnių darbo santykių.

„Šiuo metu nėra tas laikas, kai reikia liberalizuoti darbo santykius“, – kalbėjo A.Sysas. Pasak jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtos Darbo kodekso pataisos dėl darbo santykių liberalizavimo yra palankios darbdaviams ir leis jiems greičiau atleisti darbuotojus. Politikui nesuprantama, kaip valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai gali kalbėti apie šeimos politiką, tvirtinti, jog šeima – valstybės prioritetas, o tuo pačiu nenori apsaugoti dirbančių žmonių, auginančių vaikus. Naujos Darbo kodekso pataisos leis kur kas paprasčiau atleisti darbuotojus, auginančius vaikus iki 14 metų.

A.Sysas tvirtina, kad kitos Europos Sąjungos šalys renkasi kitokį būdą: ilgina laikotarpį, per kurį galima gauti bedarbio pašalpą, trumpina darbo laiką, kad kuo daugiau žmonių galėtų išlikti darbo rinkoje. Lietuvos valdžia, pasak parlamentaro, „žaidžia į vienus vartus, įteisina darbdavių savivaliavimą“, o darbuotojai, kurie yra silpnesnė darbo santykių grandis, atsiduria dar sunkesnėje situacijoje.

Pasak A.Syso, naujomis Darbo kodekso pataisomis dėl daugelio darbdaviui palankesnių, nei šiuo metu numatyta, darbo santykius reglamentuojančių nuostatų siūloma leisti atskirai susitarti kolektyvinėse sutartyse. Pataisomis siūloma nustatyti galimybes lanksčiau peržiūrėti nuostatas dėl darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, leisti kolektyvinėse sutartyse sulygti dėl kitokių išeitinių išmokų, įspėjimo terminų. Iš Darbo kodekso siūloma braukti nuostatą, draudžiančią sudaryti terminuotas darbo sutartis, jeigu darbas yra nuolatinio pobūdžio.

Seimo narys A.Sysas prognozuoja, kad Vyriausybės siūlomi Darbo kodekso pakeitimai turės įtakos ir kriminogeninei situacijai. „Augant nedarbui žmonės bandys prasimanyti lėšų pragyvenimui kitais metodais“, – kalbėjo parlamentaras. Politiko teigimu, jeigu Seimas priims Vyriausybės siūlomas pataisas, jos ne tik paskatins žmones dar labiau nusivilti valstybe ir jos politika, bet ir turės neigiamos įtakos ekonomikai ir biudžeto surinkimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min