Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šyšoje kartojasi ekologinė katastrofa

Šyšos upėje dvesia žuvys.
Skaitytojo A.Narbuto nuotr. / Šyšos upėje žuvys dvėsė ir pernai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį į Šilutės rajone esančią Šyšos upę išsiliejus nuodingų medžiagų ėmė dvėsti žuvys. Teigiama, kad šioje vietoje galima konstatuoti ekologinę katastrofą.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis kreipėsi į aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą, Lietuvos žaliųjų judėjimą, informuodamas apie  šeštadienio naktį Šilutės rajone įvykusią Šyšos upės ekologinę katastrofą.

„Naktį iš birželio 25 dienos į 26 dieną vėl buvo paleista nuodingų medžiagų į Šyšos upę. Laivų savininkai grįždami naktį pastebėjo šią ekologinę katastrofą ir ją užfiksavo nuotraukose. Nuotraukos liudija masišką žuvų kritimo faktą. Sekmadienį Šilutės uostas baltavo nuo kritusių žuvų“, – komentavo Seimo narys.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento duomenimis, vandenyje yra žymiai sumažėjęs deguonies kiekis. Dėl ko taip nutiko, paaiškės atlikus vandens tyrimus. 

Šyša buvo užteršta, žuvys joje gaišo ir pernai. Anot Seimo nario, nors praėjusios vasaros Šyšos upės ekologinė katastrofa įvardyta ir išaiškinta, tačiau kaltų už šią veiką asmenų lyg ir nėra. 

Seimo narys paprašė atsakingų institucijų informuoti apie nustatytus ir patrauktus atsakomybėn asmenis dėl pernai įvykusios Šyšos upės teršimo ir jos žuvų nuodijimo, nurodant paskirtas baudas ar kitas atsakomybės priemones. Taip pat Seimo narys savo prašė informuoti apie savaitgal įvykusios Šyšos upės ekologinės katastrofos mąstą ir poveikį gamtai, žmogaus sveikatai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min