Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tamkevičius: valstybę reikia kurti, o ne griauti

Sigitas Tamkevičius
„Scanpix“ nuotr. / Sigitas Tamkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Su rūpesčiu žiūrime į šiandienos įvykius Vilniuje bei pastarųjų dienų įvykius Rygoje. Ką tik antradienį paminėję mūsų tautos herojišką auką prieš svetimų jėgų atakas, šiandien matėme mūsų piliečius, besiimančius neteisėtų fizinių priemonių prieš tą patį Seimo pastatą, kurį barikadomis saugojome. Skirkime svetimą valdžią nuo savos, net jei savos valdžios sprendimai ne visada mums priimtini“, – teigiama arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus pranešime, išplatintame Kauno arkivyskupijos.

Pranešime primenama, kad valstybę reikia kurti, o ne griauti. Gyvendami demokratijoje, anot pranešimo, turime imtis visomis teisėtomis priemonėmis apginti savo teises bei įvesti reikiamus pokyčius dėl bendrojo gėrio. Tačiau tai reikia daryti taikingai ir teisėtai, be smurto. Demokratinėje visuomenėje yra visos galimybės kartu dirbant eiti į geresnę ateitį.

Bažnyčia nepritaria agresyviems veiksmams ir kurstymams imtis neleistinų ir neteisėtų veiksmų. Todėl ji ragina žmones nepasiduoti kurstymams, ir iškilus reikalui ginti savo teises, imtis ne agresijos, bet kaip dera laisvos demokratinės šalies piliečiams, panaudoti visas teisines priemones.

Kviečiama bei prašoma tiek valdžios žmones, tiek visuomenę ramiai ir taikingai išklausyti vieni kitus, siekiant įveikti ūkio, socialinę ir pasitikėjimo krizę. Tikinčiuosius raginama melstis, kad Dievas apšviestų protus ir lydėtų visų žingsnius geresnei Lietuvos ateičiai.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min