Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tomaševskis, Uspaskichas ir dar per 80 EP narių skundžia tautinių mažumų padėtį Lietuvoje

Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis Lietuvą vėl skundžia Briuseliui. Prie jo prisidėjo 84 europarlamentarai, tarp jų – ir Viktoras Uspaskichas, rašo „Vilniaus diena“.

V.Tomaševskio ir dar 84 Europos Parlamento (EP) narių pasirašytas laiškas jau pasiekė EP pirmininką, Lenkijos deleguotą Jerzį Buzeką. Daugiausia pasirašiusiųjų – lenkų tautybės europarlamentarai. Tačiau prie Lietuvą smerkiančio laiško prisidėjo ir Čekijos, Rumunijos, Graikijos, Suomijos, Vokietijos bei kitų ES šalių atstovai.

Beje, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas V.Tomaševskis nėra vienintelis laišką pasirašęs Lietuvos delegatas EP. Savo parašą padėjo ir Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas.

Europarlamentarų laiške teigiama, esą Lietuva šiurkščiai pažeidžia lenkų ir kitų tautinių mažumų teises. Bene labiausiai skundžiamasi tuo, kad Lietuvos valdžia liepia nuimti lenteles su lenkiškais gatvių pavadinimais „netgi ten, kur tautinės mažumos sudaro 80 proc. visų gyventojų“. Esą baudos už lenkiškas lenteles skiriamos pažeidžiant europinius teisės aktus. Be to, skundžiamasi, kad tautinės mažumos asmens dokumentuose negali įrašyti vardų ir pavardžių savo gimtąja kalba. 85 EP nariai reikalauja, kad Europos Taryba ir Europos Komisija griežtai reaguotų į pažeidimus Lietuvoje ir gintų tautinių mažumų teises.

Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas dienraščiui teigė, esą jam nekliudo nei draudimas naudoti lenkiškas lenteles su gatvių pavadinimais, nei privalomas valstybinės kalbos vartojimas asmens dokumentuose. Politikas tikino laišką pasirašęs, nes yra „tolerantiškas žmogus“.

„Laišką pasirašiau todėl, kad esu tolerantiškas žmogus. Jeigu mato viena ar kita nacionalinė mažuma, kad yra diskriminuojama, tai reikia atkreipti dėmesį“, – dienraščiui teigė V.Uspaskichas.

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys socialdemokratas Justinas Karosas V.Tomaševskio ir V.Uspaskicho demaršą vertina kaip politinio kapitalo kaupimo priemonę.

„Jeigu žmogus, Vilniaus krašte gimęs, bet esantis lenkų tautybės, šiandien nemoka kalbėti lietuviškai ir jeigu jis važiuoja į gretimą rajoną ir sako: „Aš važiuoju į Lietuvą“, tai labai atsiprašau. Apie kokią tautinę priespaudą gali būti kalba? Galima kalbėti apie nenorą integruotis Į Lietuvos kultūrą. Kai kurie politikai taip nori kaupti sau politinį kapitalą. Užuot padėję žmonėms integruotis į lietuvišką gyvenseną išsaugant savo tautinį mentalitetą, jie kenkia, dirbtinai gilina konfliktą“, – teigė J.Karosas.

Seimo narys mano, kad šis laiškas neabejotinai pakenks Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje arenoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min