15min be reklamos
2022 11 21, 14:01

Tamsiose Panevėžio gatvėse – miestiečiai su prožektoriais

Nors panevėžiečiai perspėjami, kad, vykdant modernizavimo projektą ir atliekant apšvietimo įrengimo darbus neveiks gatvėse apšvietimas, jie skundžiasi, kad tamsiomis gatvėmis vaikščioti nėra smagu ir saugu. Kai kada, einant vakare į parduotuvę, tenka kelią apsišviesti prožektoriumi ar telefonu.
Tamsios Panevėžio gatvės
Tamsios Panevėžio gatvės / Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr.

Panevėžio mieste iki kitų metų kovo mėnesio įgyvendinamas projektas „Panevėžio miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“. Projektas pradėtas įgyvendinti dar praėjusių metų sausį mėnesio ir apima 291 Panevėžio miesto gatvę.

Tai sudaro: 8147 vnt. atramų, 8491 vnt. šviestuvai, tinklo ilgis – 287 053 m, 150 valdymo punktų, iš kurių 26 yra modernizuoti. Iš viso šiam projektui įgyvendinti bus panaudota 5 mln. eurų, o iš jų 2 mln. eurų skirti iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.

Perspėjamus ne visi išgirsta

Nors panevėžiečiai perspėjami, kad, vykdant modernizavimo projektą ir atliekant apšvietimo įrengimo darbus neveiks gatvėse apšvietimas, jie skundžiasi, kad tamsiomis gatvėmis vaikščioti nėra smagu ir saugu. Kai kada, einant vakare į parduotuvę, tenka kelią apsišviesti prožektoriumi ar telefonu.

Panevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad iki lapkričio 25 dienos tamsu dar gali būti Radviliškio gatvėje, iki lapkričio 30-osios – J. Basanavičiaus g. atkarpoje nuo Beržų g. iki Ramygalos g. ir J. Tilvyčio g. atkarpoje nuo V. Alanto g. žiedinės sankryžos iki Kalnelio g. bei iki gruodžio 30 dienos – Utenos, Stoties, Raginėnų ir Nevėžio gatvėse, Pramonės, Klaipėdos ir Šiaulių gatvėse. Minėtose gatvėse bus įgyvendinamas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas – keičiami gatvės apšvietimo šviestuvai.

Apšvietimą teko išjungti

Panevėžio miesto Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas ir projekto vadovas Arvydas Šatas paaiškino, kodėl vykdant projektą „Panevėžio miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“, kai kuriose gatvėse tamsu ir gyventojams tenka namuose nepamiršti žibintuvėlių.

„Projektą baigsime kitais metais kovo mėnesį, todėl panevėžiečiams teks pakentėti ir kartais apsišviesti kelią prožektoriais arba žibintuvėliais. Ne visose gatvėse modernizuojant apšvietimą galime įjungti apšvietimą. Ten, kur galima, apšvietimas neišjungiamas, o kur negalime – gatvės šviestuvai išjungiami. Kniaudiškių gatvėje, iš kur ir mes sulaukėme daugiausiai skundų, šviestuvus turėjome išjungti – nauji kabeliai klojosi tose linijose, kur buvo pakloti senieji. Todėl, keičiant naujus kabelius, apšvietimą teko išjungti, kad nebūtų įtampos ir darbai vyktų sklandžiai bei saugiai“, – sakė A.Šatas ir pateikė kitą pavyzdį.

Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Tamsios Panevėžio gatvės
Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Tamsios Panevėžio gatvės

Priklauso nuo aplinkybių

„Pavyzdžiui, atliekant darbus Ateities gatvėje, buvo suprojektuotas apšvietimas kitoje gatvės pusėje. Todėl apšvietimo, atliekant darbus, nereikėjo išjungti. Dalyje gatvių, kur yra oro linijos, modernizuojant gatvių apšvietimą, nereikėjo gatvės šviestuvų išjungti. Suprantate, viskas priklauso nuo buvusios senosios gatvių apšvietimo sistemos. Jeigu yra gelžbetonio atramos ir oro linijos, atliekant darbus, apšvietimo išjungti nereikia, bet, jeigu senos kabelių linijos po žeme ir reikia naujus kabelius kloti toje pačioje vietoje, gatvės apšvietimą teks išjungti“, – aiškino A.Šatas ir teigė, kad viskas priklauso nuo aplinkybių, kurios paaiškėja pradedant atlikti darbus.

Pažeidė senus kabelius

Pasak projekto vadovo, buvo dar ir toks atvejis, kai atlikdami darbus, rangovai pažeidė kabelius.

„Taip atsitiko Parko gatvėje. Darbų rangovai pažeidė senus kabelius ir teko apšvietimą išjungti, kol nebuvo pakloti nauji kabeliai. Įvairių situacijų pasitaiko. Pavyzdžiui, Pilėnų gatvėje, atliekant darbus, žmonės net nepajuto, kad vyksta apšvietimo modernizavimo darbai – apšvietimas nebuvo išjungtas. Stengiamės, kad panevėžiečiai jaustųsi saugiai ir nevaikščiotų tamsoje“, – pasakojo A.Šatas ir teigė, kad sudėtingi darbai laukia Klaipėdos gatvėje, nes ten senieji kabeliai pakloti vidurinėje juostoje, o naujieji bus klojami irgi ten pat.

Karas turėjo įtakos

Miesto infrastruktūros vadovas aiškino, kad darbų pirkimai įvyko dar praeitų metų pradžioje.

„Galvojome, kad darbus bus galima atlikti, kada sutrumpėja naktis. Tačiau visiems darbams įtakos turėjo prasidėjęs karas, kai Ukrainą užpuolė Rusija. Rangovai (bendrovės „Asirinta“ ir Maniga“) susidūrė su stringančiu medžiagų tiekimu, todėl darbai nusitempė į šių metų tamsųjį laikotarpį. Beje, įvyko dar trys pirkimai, kurių metu nupirkome naujas modernias LED lempas toms gatvėms, kur nevyks šviestuvų keitimo darbai. Ten bus pakeisti šviestuvai, kad gatvės būtų apšviestos gerai ir taupiai – sutaupytume 50 proc. elektros energijos“, – įtaigiai kalbėjo A.Šatas.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min