Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapybos darbuose – ligonių angelai sargai

Dailininkų darbuose nutūpė patys įvairiausi angelai.
Klaipėdos galerijos nuotr. / Dailininkų darbuose nutūpė patys įvairiausi angelai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį „Klaipėdos galerijoje“ atidaroma neeilinė tapybos paroda, pavadinta „Purpurinis laikas“. Joje pristatomi darbai, kuriuos kraujo vėžiu sergantiems pacientams, linkėdami sveikatos ir vilties, nutapė Lietuvos dailininkai.

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“, veikianti jau beveik dešimtmetį, nuolat sieja savo darbą su menu, organizuoja koncertus ir parodas, meno akcijas. Bendrijos narių manymu, menas yra geriausia terapija sunkia liga sergančiam žmogui. Jis suteikia vilties, pakylėja sielą aukščiau žemiškų vargų.

Į kvietimą sukurti meno kūrinį – angelą sargą ligoniui, entuziastingai atsiliepė devyni Lietuvos dailininkai: Arūnas Mėčius, Vytautas Laisonas, Diana Rudokienė, Gintaras Rūkas, Tomas Rudokas, Artūras Kavaliauskas, Jūratė Čėsnaitė, Dalia Skridailaitė, Liudvikas Natalevičius. Darbai į parodą atkeliavo iš skirtingų Lietuvos miestų.

Darbuose spinduliuoja viltis ir šviesa

Paroda „Purpurinis laikas“ jau buvo pristatyta Kaune, darbai pabuvojo ir Lenkijos pacientų organizuotoje konferencijoje Varšuvoje. Parodoje dominuoja purpurinė, violetinė, mėlyna spalvos, jos yra tarsi ramybės, apmąstymų, dvasinio apsivalymo ženklas. Beveik visų paveikslų personažas – angelas. Sparnuotas ir besparnis, baltas ir spalvotas, išdykęs ir liūdnas – jis yra visų palydovas gyvenimo kelyje. Skirtingas autorių braižas suteikia parodai savotiškos eklektikos, tačiau gera intencija ir vienijanti idėja sukuria ypatingą ekspozicijos aurą – viltis, atjauta, meilė gydo ir veda pasaulį į šviesą.

Šioje parodoje eksponuojamų darbų autoriai nutapė tikrą angelų armiją kraujo vėžiu sergantiems žmonėms. Šie darbai skirti visiems žmonėms, nes sergantieji niekuo nesiskiria nuo sveikų – ir vieni, ir kiti nežino, kiek dar laiko užsibus šioje žemėje, tik sergantieji ryškiau mato gyvybės trapumą ir labiau ją vertina. Ir dar – mažiau bijo. Kviesdami į parodą, autoriai sako: būk geras, būk angelu žemėje!

Paroda atidaroma vasario 14 d., 17.30 val., Klaipėdos galerijoje. Ji truks iki kovo 25 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min