Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapybos plenere – 15 Nidos simbolių

Tarptautiniame ekspresionistų tapybos plenere dalyvaus ir lietuviai, ir užsieniečiai.
G.Kubiliūtės nuotr. / Tarptautiniame ekspresionistų tapybos plenere dalyvaus ir lietuviai, ir užsieniečiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį į Nidą grįžta XV tarptautinis ekspresionistų tapybos pleneras. Jame dalyvaus menininkai iš septynių šalių.

Nidos tapybos pleneras, tęsiantis ekspresionistinės „Brücke“ kartos“ tradicijas, šiemet vadinasi „Užupis-Nida“. Kaip žinia, tapybos plenerai Nidoje buvo atkurti 1995 metais. Plenero tikslas – tęsti garsiosios Nidos menininkų kolonijos tradiciją, rinktis ir tapyti Nidoje.

Šiais metais tapybos plenere dalyvauja žinomi ir Lietuvai nusipelnę dailininkai: prof. Arvydas Šaltenis, Romualdas Kunca, Mindaugas Skudutis, Arturas Savickas, Bronislava Lapinskienė. Šalia jų – ir jaunieji tapytojai: Aistė Černiutė, Rūta Eidukaitytė, Skaidra Savickas, Giedrius Bagdonas, Asta Jančiauskaitė, Marius Abramavičius ir plenero iniciatorius Saulius Kruopis. Kūrėjų gretas papildys kolegos iš Vokietijos, Gruzijos, Latvijos, Belgijos ir kitų šalių.

Šiemet pleneras nutiesė tiltą su Užupio Respublika sostinėje. Tik ką baigėsi Užupio tapybos pleneras, o po jo dalis menininkų važiuoja i Nidą.

Šiemetinio plenero tema: 15 Nidos simbolių, o jų čia daug: kopos, erdvė, jūra, kurėnas, marios, prieplauka, krikštai, bažnyčia, švyturys, kapinaitės, H.Blodės viešbutis, žvejų nameliai ir t.t.

Iškilmingas plenero atidarymas vyks rugsėjo 5 d., 17 val., Nidos informacijos ir turizmo centre „Agila“ (Taikos g. 4). Visi yra kviečiami atvykti ir pabendrauti su dailininkais.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pleneras
Parašykite atsiliepimą apie 15min