Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarnybą Goro provincijoje pradėjo šešioliktoji Lietuvos karių pamaina

Tarnybą Goro provincijoje pradėjo šešioliktoji Lietuvos karių pamaina
Indrės Sejonienės nuotr. / Tarnybą Goro provincijoje pradėjo šešioliktoji Lietuvos karių pamaina
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje įvyko oficiali Lietuvos karinių kontingentų pasikeitimo ceremonija. Iš tarnybą baigiančios penkioliktosios PAG Lietuvos karių pamainos misiją perėmė šešioliktoji pamaina.

Afganistane viešintis Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika oficialios ceremonijos metu PAG karinio kontingento vado įgaliojimus iš pulkininko Artūro Radvilo perdavė pulkininkui Linui Kubiliui.

Lietuvos sausumos pajėgų vadas generolas majoras A.Leika padėkojo misiją baigusiems PAG -15 pamainos kariams. „Kiekvienas šios pamainos karys gali didžiuotis savimi ir tuo, ką nuveikė misijos metu čia, Goro provincijoje. Linkiu jums saugios kelionės namo ir sėkmės ateityje“, – kalbėjo A.Leika.

PAG – 16 pamainos kariams, kurios daugumą sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8 – osios rinktinės kariai savanoriai, Sausumos pajėgų vadas palinkėjo išlaikyti iki šios dienos pasiektą Goro provincijos saugumo situacijos lygį ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su vietos valdžios ir saugumo institucijomis.

„Didžiuojuosi man suteikta atsakomybe vadovauti Lietuvos kariams misijoje Afganistane, – į susirinkusius kreipėsi PAG – 16 vadaspulkininkas L.Kubilius. – Tęsime glaudų bendradarbiavimą su Goro provincijos administracijos ir vietos saugumo pajėgų vadovybe ir vietiniais gyventojais. Taip pat linkiu sėkmės visiems čia susirinkusiems, tiek savo kariams, tiek vietos institucijų atstovams, nes tik bendromis pastangomis galime kurti gražesnę ir saugesnę Goro provincijos ateitį“.

Krašto apsaugos ministerija praneša, kad Lietuvos karinių kontingentų pasikeitimo proga PAG stovyklą aplankė NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regioninės vadavietės, kuriai pavaldi Lietuvos PAG, atstovų delegacija. Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir karius sveikino Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane vadovas Gintaras Bagdonas, PAG Civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, Goro provincijos gubernatorius Sayedas Anwaras Rahmatis, Goro provincijos administracijos ir vietos saugumo pajėgų vadovybės atstovai, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų vadovai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai.

Lietuvos vadovaujama tarptautinė provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais. Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir uždaryti Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę iki 2013 metų pabaigos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min