Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 5d. 11:02

Tarnybiniai automobiliai: įsigali dar vienas mokestis

Puota bado metu: antradienį į Ūkio ministeriją net vietos valdžios atstovai atvyko ištaigingais automobiliais.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Tarnybiniai automobiliai

Tarnybiniai automobiliai šiemet taps dar didesne prabanga, už kurią darbuotojams gali tekti susimokėti. Verslas tikisi, kad įsigaliojusi apmokestinimo tvarka dar kartą bus atšaukta.

Nemažai įmonių darbuotojų yra įpratę tarnybiniais automobiliais naudotis ne tik darbo reikmėms, bet ir asmeniniais tikslais po darbo ar savaitgaliais. Už tokią naudą nuo sausio 1-osios įmonės ir jų darbuotojai privalės mokėti mokesčius, rašo „Kaunio diena“.

Buvęs finansų ministras Algirdas Šemeta dar pernai vasarą buvo nustatęs tvarką, kad vakare ar savaitgaliais įmonių automobilius ne tarnybiniais tikslais naudojantys darbuotojai mokėtų gyventojų pajamų ir sveikatos draudimo mokesčius (iš viso – 21 proc.), o darbdavys – „Sodros“ mokestį (3 proc.). Vėliau Seimas nusprendė, kad ši prievolė galios pusmečiu vėliau – nuo šių metų pradžios.

Mokesčių mokėtojams numatytos dvi alternatyvos: skaičiuoti tarnybinio automobilio, kuriuo gyventojas faktiškai naudojosi asmeniniais tikslais, nuomos per laikotarpį sumą (pagrįsti ją atitinkamais apskaitos dokumentais) arba supaprastintu būdu – mokėti 0,75 proc. automobilio rinkos kainos per mėnesį (9 proc. per metus).

Mokesčio dydis priklauso nuo automobilio vertės. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skaičiuoja, kad už 50 tūkst. litų vertės automobilį per metus papildomai reikės mokėti maždaug po 1080 litų.

„Nulūžo“ duomenų bazė

Vakar VMI savo interneto svetainėje jau paskelbė ir vidutines automobilių rinkos kainas, pagal kurias verslininkai ir gyventojai galės apskaičiuoti tikrąją automobilio vertę ir minėto mokesčio dydį. VMI pabrėžia, kad ši informacija yra rekomendacinio pobūdžio ir neprivaloma. Vidutinę rinkos vertę gali nustatyti ir įmonių buhalteriai.

Beje, informacija apie įvairių markių automobilių vidutines rinkos kainas vakar buvo neprieinama. VMI viršininko pavaduotojas Gediminas Vyšniauskis pripažino, kad tinklalapis neatlaikė didžiulio lankytojų dėmesio.

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min