Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 14:26

Interneto svetainė padės pažinti saugomas teritorijas

Saugoma.lt svetainė
Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos nuotr. / Saugoma.lt svetainė

Pažinti saugomas teritorijas, suvokti, kas yra saugojama, keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus bus lengviau. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kuria naują interneto svetainę – saugoma.lt ir šiuo metu visuomenei pristato bandomąjį jos variantą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sukūrus naują interneto svetainę bus sudarytos galimybes platesniam visuomenės informavimui, saugomų teritorijų žinomumo, gamtosauginio sąmoningumo didinimui.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus Alberto Stanislovaičio, norime suteikti lankytojams daugiau informacijos apie Lietuvos saugomas teritorijas, jose esančias vertybes ir lankomus objektus. Tuo pačiu laukiame lankytojų pastabų svetainės tobulinimui.

Galutinis svetainės variantas turėtų pasirodyti dar šių metų antroje pusėje. Kol kas svetainė pateikiama tik lietuvių kalba, tačiau ateityje daugiau informacijos apie mūsų krašto saugomas teritorijas bus galima sužinoti ir kitomis kalbomis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Saugoma.lt svetainė
Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Saugoma.lt svetainė

Naujos saugomų teritorijų interneto svetainės pagrindas – interaktyvus žemėlapis, kuriame galima rasti išsamią informaciją apie nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus, biosferos poligonus ir kt.

Svetainėje pateikta beveik tūkstantis lankymui pritaikytų objektų, esančių Lietuvos saugomose teritorijose: apžvalgos bokštai, lankytojų centrai, gamtos mokyklos, pažintiniai takai, lankymui pritaikyti gamtos ir kultūros paveldo objektai, kraštovaizdžio kompleksai, kt.

Kiekvieną unikalų įrašą sudaro: taškinės ar plotinės koordinatės, objekto adresas, pavadinimas, trumpas aprašymas, nuotraukos... Nauja svetainė turi funkciją, kuri suformuoja maršrutą iki pasirinkto objekto.

Vartotojas gali peržiūrėti informaciją apie saugomų teritorijų sistemą, tipus, istoriją, tarptautinės svarbos saugomas teritorijas Lietuvoje. Einant į konkretų nacionalinį ar regioninį parką, galima rasti informacijos apie parko išskirtinę vertę, kraštovaizdį, biologinę įvairovę...

Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Saugoma.lt svetainė
Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Saugoma.lt svetainė

Parko lankymui skirtoje rubrikoje pristatomi lankymui pritaikyti objektai, atmintinė lankytojams, direkcijos teikiamos paslaugos. Taip pat teikiama informacija, kaip galima gauti Saugomų teritorijų produkto ženklą.

Svetainėje pateikiama aktuali saugomų teritorijų informacija, kurią galima rasti rubrikose „Naujienos“ ir „Renginiai“. Rubrikoje „Lankytojo bilietas“ – apie galimybes įsigyti savanorišką valstybinių parkų lankytojo bilietą.

Nauja interneto svetainė kuriama projekto „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“ įgyvendinimo metu. Projektu siekiama iš esmės pagerinti informacijos apie saugomas teritorijas ir jų vertybes bei lankymą pasiekiamumą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min