Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 20d. 13:35

Tarp „Jaunojo dizainerio prizo 2011“ laimėtojų – kolekcija „Mėnulio vienuolis“ ir krėslas su kišenėmis

Konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2011“ buvo kviečiami dalyvauti visų dizaino specialybių studentai – 2011 metų bakalaurai.
Tomo Kapočiaus nuotr. / Konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2011“ buvo kviečiami dalyvauti visų dizaino specialybių studentai – 2011 metų bakalaurai.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centre, ekspozicinėse erdvėse „Titanikas“, atidarytoje „Jaunojo dizainerio prizo“ parodoje buvo paskelbti šio, pirmą kartą surengto, konkurso nugalėtojai trijose kategorijose.

Produkto/industrinio dizaino kategorijoje I vieta atiteko VDA bakalaurui Arūnui Sukarevičiui, pristačiusiam krėslą su kišenėmis. Jaunojo dizainerio sukurtą krėslą sudaro medinis karkasas ir keičiamas tekstilinis „rūbas“, kuris gali kisti priklausomai nuo savininko charakterio – nuo kuklaus švarko ir panko striukės.

Papildomas šios kategorijos prizas atiteko Deividui Juozulynui, konkursui pateikusiam savo sukurtą medžiagų porėtumo analizės prietaisą – tai prie personalinio kompiuterio jungiamas stalinis laboratorinis prietaisas, ultragarso būdu nustatantis žmogui pavojingų mikoplazmų kiekį grūduose. Šio savo formą grūdą primenančio prietaiso gamyba serijiniu būdu ne tik atpigintų maisto produktų kokybės kontrolę, bet ir padarytų tokią kontrolę galimą daugelyje vietų. Šis prietaisas buvo kuriamas kartu su įmone „Elinta“, ketinančia įdiegti jį gamyboje.

Tomo Kapočiaus nuotr./Krėslo su kiaenėmis autorius Arūnas Sukarevičius (kairėje) ir VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius
Krėslo su kišenėmis autorius Arūnas Sukarevičius (kairėje) ir VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius

Grafinis / komunikacijos dizainas

Grafinio / komunikacijos dizaino kategorijoje I prizu apdovanota Laima Griciūtė, sukūrusi vizualines priemones gamtosaugos tikslams. Savo projektu VDA bakalaurė siekia atkreipti dėmesį į nykstančias Kuršių nerijos gyvūnijos rūšis, perkurdama bei papildydama jau esamus objektus – komunikacijai pasitelkiami stacionarūs žiūronai, plakatai, lankstinukai, atšvaitai.

Papildomą šios kategorijos prizą laimėjo Simona Mikolaitytė, sukūrusi socialinius plakatus, skatinančius saugoti lietuvių kalbą. Autorės pasirinktas sprendimas – lietuvių liaudies audinio grafikos ir kolorito fone pristatyti negirdėtus ar užmirštus lietuviškus keiksmažodžius. Žiūrintiems plakatus, S.Mikolaitytė linki: kad Jūs skaitydami iš juoko žagsėtumėt, žagsuliui numalšint vandens neturėtumėt, kaimynas alaus neįpiltų ir nuo žagsulio jums antakiai pražiltų! Kad jus kur devynios!

Mados dizainas

Mados dizaino kategorijoje triumfavo Dainius Bendikas, konkurso komisijai pristatęs naujausią savo darbą – eksperimentinę vyriškų drabužių kolekciją „Mėnulio vienuolis“. Naujausia jaunojo dizainerio kolekcija, kurios koloritą įtakojo 2010 m. birželio 26 d. stebėtas mėnulio užtemimas, išsiskiria ne tik personažo – kosmoso erdvės filosofo, keliautojo mintimis – diktuojama savita estetika, bet ir judėjimo laisvę ir patogumą užtikrinančiomis drabužių bei avalynės konstrukcijomis, taip pat originaliomis, skulptūros būdu sukurtomis „Mėnulio skrybėlėmis“. Jaunasis dizaineris 2009 m. debiutavo festivalyje „Mados infekcija“ su kolekcija „Infiltruotieji“.

Tomo Kapočiaus nuotr./Kolekcijos Mėnulio vienuolis kūrėjas Dainius Bendikas
Kolekcijos „Mėnulio vienuolis“ kūrėjas Dainius Bendikas

Papildomas šios kategorijos prizas atiteko Giedrei Anužytei sukūrusiai kolekciją „Saulėta kultūra. Strazdanoti“. Gatvės madai atstovaujančios kolekcijos audiniams pasitelktas originalus strazdanų motyvas, atsikartojantis drabužiuose, batuose, rankinėse.

Solidūs prizai

Švietimo ministerijos ir bendrovės „Teo“ remiamo „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso I vietų nugalėtojams atiteko po 4000 Lt  piniginį prizą, papildomus prizus įsteigė žurnalas „Namas ir aš“ bei dailės reikmenų parduotuvė „Dailu“.

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkursui pateiktus darbus vertino 7 narių komisija: baldų dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Vytautas Puzeras, grafikos dizaineriai Aidas Urbelis ir Paulius Gasiūnas, mados dizaineriai Sandra Straukaitė ir Vitalis Čepkauskas bei VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius.

Konkursu „Jaunojo dizainerio prizas 2011“ siekta skatinti jaunosios kartos dizainerių tobulėjimą. Atrenkant projektus parodai ir prizinėms vietoms, daugiausia dėmesio buvo kreipiama į jų originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu ir koncepcijos pristatymo būdą.

„Jaunojo dizainerio prizo 2011“ geriausių darbų paroda „Titanike“ (Maironio g. 3, Vilnius) veiks iki liepos 9 dienos.

Tomo Kapočiaus nuotr./Konkurso Jaunojo dizainerio prizas 2011 laimėtojai ir darbų vertinimo komisija
Tomo Kapočiaus nuotr./Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2011“ laimėtojai ir darbų vertinimo komisija

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min