Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp koalicijos liberalų įsiplieskė žiežirbos

Gintautas Babravičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Liberalcentristų lyderis G.Babravičius ragina Liberalų sąjūdį neužsiimti „dezintegraciniais procesais“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvę bendražygiai, dabar skirtingose perskeltos partijos dalyse dirbantys liberalai vėl kelia aikštėn nesutarimus. Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) apkaltino Liberalų sąjūdį (LS) viliojant liberalcentristų narius į savo partiją.

Pirmadienio vakare diskutuodama LiCS valdyba priėmė pareiškimą, kuriame, be kitų teiginių, kviečia „Seimo Liberalų sąjūdžio frakciją nutraukti partnerių pasitikėjimui kenkiančią veiklą, rasti savyje noro ir jėgų dirbti kartu“.

Liberalcentristų lyderis Gintautas Babravičius po posėdžio taip pat ragino „koalicijos partnerius, ypač Liberalų sąjūdį, dėmesį paskirti konsolidavimui, o ne kažkokiam dezintegraciniam procesui“. Jis pridūrė, esą ardomąja veikla Liberalų sąjūdis užsiima ir rajonuose. Esą LS bando pervilioti liberalcentristų skyrių narius į savo gretas.

„Mes nesame tikri, bet įvairios prielaidos, kurias mes gauname, iš regionų – taip pat, apie jų gundymus, apie jų bandymus įkalbinėti merus ir ten esančius politikus vienokiais ar kitokiais būdais“, – sakė G.Babravičius.

Pirmasis LS pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius antradienį patvirtino, jog kai kurie LiCS nariai pereina į Liberalų sąjūdį, tačiau tai esą vyksta pačių ateinančiųjų iniciatyva.

„Manyčiau, kad tokie raginimai ne visai korektiški, nes mes nei skambiname, nei specialiai kalbiname pereiti. Tiesiog tai yra reakcija į tai, kad žmonės mato savo ateitį ir perspektyvą su mūsų partija. Mes, be jokios abejonės, tokių žmonių neatstumiame. Dar daugiau galiu pasakyti: mes taip pat atidžiai žiūrime, kokie žmonės ateina į mūsų partiją, nes norime matyti ateinančius autoritetus“, – tikino LS atstovas. 

Kalbėdamas apie LiCS raginimus Liberalų sąjūdžio frakcijai neskaldyti koalicijos, G.Steponavičius siūlė „nesureikšminti šių dalykų, nes nenorėčiau imti komentuoti liberalcentristų vidinės situacijos“. 

Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio Kauno miesto skyrių papildė devyni nauji nariai, o skyriaus pirmininkas Rimantas Mikaitis džiaugėsi, jog tarp jų yra ir buvusių liberalcentristų: „Malonu matyti ne tik pirmą kartą į partijos veiklą įsitraukiančius žmones, bet ir senus bendražygius, kurie grįžta iš LiCS. Jie jau yra įrodę savo kompetenciją ir principingumą.“

Pasak G.Steponavičiaus, pastarosiomis savaitėmis prie LS taip pat prisidėjo visi LiCS Šiaulių rajono ir Kretingos rajono skyrių nariai.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis įsikūrė 2006 metų pradžioje. Partijos pagrindą sudarė iš LiCS pasitraukę politikai. Aprimus aistroms prasidėjo kalbos apie galimą glaudesnį dviejų liberalių partijų bendradarbiavimą, reguliariai iškeliama idėja apie galimą jų susijungimą, tačiau realių žingsnių kol kas praktiškai nesiimta. Nuo 2008-ųjų pabaigos abi partijos priklauso valdančiajai Permainų koalicijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min