Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 20d. 12:21

Tarp parke suverstų šiukšlių – oficialūs konsulatų dokumentai

Šiukšlių krūvoje mėtėsi dokumentai su asmenų duomenimis.
Skaitytojos Vaivos Čaplikienės / Šiukšlių krūvoje mėtėsi dokumentai su asmenų duomenimis.

Į Pavilnių regioninį parką antradienio rytą pasivaikščioti išėjusi vilnietė buvo nemaloniai nustebinta Ribiškių take aptikusi kalną šiukšlių, tarp kurių mėtėsi ir krūva oficialių dokumentų iš Lietuvos konsulatų Kaliningrado srityje, Moldovoje bei kitose šalyse.

„Dokumentuose buvo nurodyti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje gavusių piliečių iš įvairių šalių, pavyzdžiui, Tailando, gavusių žmonių asmens duomenys. Todėl iškart apie radinį pranešiau Rasų seniūnui“, – „15 min“ sakė moteris, pridurdama, kad šioje vietoje dažnai aptinkanti suverstas šiukšles, tačiau oficialūs dokumentai tarp jų pasitaikę pirmą kartą.

Pasak jos, šiukšlių kalnas parke iškilo per naktį iš pirmadienio į antradienį, nes vakar takas dar buvo švarus.

Neypatingi popieriukai

Prie šiukšlių krūvos po aktyvios pilietės pranešimo atvykęs Rasų seniūnas Igorius Žuravliovas „15min“ bandė nuraminti esą tarp šiukšlių pakliuvę „popieriukai“ su asmens duomenimis – nieko ypatingo.

„Nieko ten ypatingo, tik keletas popieriukų buvo, bet jie ketverių metų senumo, neregistruoti, gal kokie juodraščiai“, – spėliojo seniūnas.

Jis tikino visus dokumentus surinkęs pats savo rankomis, suplėšęs ir išmetęs. Tuo tarpu kitomis šiukšlėmis, pasak seniūno, pasirūpino jas išvertęs benamis.

„Suradome tą gyventoją, kuris išmetė šiukšles, jis jau viską susirinko, ten viskas išvalyta, surinkta“, – tvirtino I.Žuravliovas, nors „15min“ užfiksavo, kad, praėjus valandai po skambučio seniūnui, šiukšlės parke gulėjo kaip gulėjusios.

I.Žuravliovas tikino, kad parke sąvartyną įkūręs Pavilnių gyventojas negalėjo išmesti rastų svarbių dokumentų.

„Iš kur bomžas tokius popieriukus turėtų. Ne jo ten. Iš kur pas bomžą tokie popieriai? Matyt, kažkas važiavo pro šalį, pamatė šiukšles ir nusprendė dar ir savo primėtyti“, – spėliojo, kaip tarp buitinių atliekų galėjo pakliūti konsulatų dokumentai, Rasų seniūnas.

Pradėjo tyrimą

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcija dėl šio atvejo pradės tyrimą įtardama Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pažeidimą.

„Pažymėtina, kad dokumentų buvimas šiukšlyne laikytinas asmens duomenų tvarkymo reikalavimų pažeidimu, nes išmestuose dokumentuose esantys asmens duomenys yra prieinami tretiesiems asmenims, kurie pagal matomus asmens duomenis gali nustatyti fizinių asmenų tapatybes“, - pabrėžia Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Informacijos ir technologijų skyriaus vyriausioji specialistė Alina Semionovaitė.

Už asmens duomenų tvarkymo pažeidimą Administracinių teisių pažeidimo kodekse numatyta 500–1 tūkst. Lt bauda. Jei pažeidimas nustatomas nebe pirmą sykį – bauda didėja ir gali būti nuo 1 tūkst. Lt iki 2 tūkst. Lt.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Mindaugas Lašas tikino, kad ministerija pasistengs išsiaiškinti, kaip konsulatų dokumentai galėjo atsidurti šiukšlių krūvoje, suverstoje Pavilnių regioniniame parke.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min