Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Tarp saugiausių nuo gaisrų savivaldybių – Kupiškio, Akmenės rajonai bei Visaginas

Priešgaisrinės saugos srityje šiais metais saugiausia pripažinta Kupiškio rajono savivaldybė, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).
Gaisro vietoje
Gaisro vietoje / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) jau trečią kartą rengiamame konkurse „Saugiausia savivaldybė“ antrąją vietą užėmė Akmenės rajono, o trečiąją – Visagino savivaldybė. Penktadienį nugalėtojus Kupiškyje apdovanos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Darome viską, kad žūstančiųjų gaisruose skaičius mažėtų. Nuosekliai siekiame tikslo, kad per metus gaisruose žūtų ne daugiau kaip 30 žmonių. Tačiau ypatingas vaidmuo čia tenka ir savivaldai bei jos požiūriui į savo gyventojų saugumą. Kupiškis, Akmenė ir Visaginas šiandien demonstruoja lyderystę“, – sakė ministrė A.Bilotaitė.

Anot VRM, šiais metais konkurse dalyvavo visos 60 šalies savivaldybių. Jos buvo vertinamos pagal jų teritorijoje kilusių gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičių, gyvenamuosiuose būstuose įrengtų autonominių dūmų detektorių skaičių, už savivaldybės lėšas suremontuotų krosnių, dūmtraukių ir elektros instaliacijų skaičių.

Kaip skelbia ministerija, PAGD rengiamas konkursas skatina vietos savivaldą rūpintis gaisrų prevencija, aktyviau spręsti su gaisrine sauga susijusias problemas, puoselėti saugios gyvensenos ir saugos kultūrą, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti savivaldybių gyventojus pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje.

Siekdama efektyvesnės gaisrų prevencijos, Vidaus reikalų ministerija pranešė šiuo metu baigianti Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimus, kuriais ir toliau bus stiprinamas gaisrų prevencijos mechanizmas.

Pasak ministerijos, planuojama daug aiškiau reglamentuoti institucijų (savivaldybių, ministerijų) atsakomybę, nustatyti nuoseklią gaisrų prevencijos planavimo ir poveikio vertinimo sistemą, taip pat stiprinti ugniagesių savanorių instrumentą, labiau įgalinat NVO sektorių.

Bus tobulinamas ir ugniagesių komandų tinklas, siekiant, kad ugniagesių komandų išdėstymas būtų paremtas objektyviais į riziką orientuotais kriterijais, o pagalba visus Lietuvos gyventojus pasiektų laiku, pranešė ministerija.

PAGD duomenimis, nuo metų pradžios Lietuvoje per gaisrus žuvo 51 žmogus. Pernai tuo pat metu ugnis pražudė 39 žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min