Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp siūlymų, kaip įamžinti A.M.Brazausko atminimą, – labdaros akcija Valdovų rūmų statyboms paremti

A.Brazauskas aktyviai rūpinosi, kad būtų atstatyti Valdovų rūmai.
„Scanpix“ nuotr. / A.Brazauskas aktyviai rūpinosi, kad būtų atstatyti Valdovų rūmai.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmojo atkūrus nepriklausomybę tiesiogiai išrinkto Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą jaunystės mieste Kaišiadoryje pasiūlyta įamžinti surengiant labdaros akciją, kurios metu būtų renkami pinigai Valdovų rūmams baigti.

Tai vienas iš pasiūlymų, kurie pasiekė juos mėnesį renkančią Kaišiadorių savivaldybę.

„Viena kaišiadorietė siūlė organizuoti labdaros akciją, kurios metu būtų galima surinkti lėšų Valdovų rūmams baigti“, – BNS teigė Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėja viešiesiems ryšiams Edita Levansavičiūtė.

Jos teigimu, daugiausia iš visuomenės sulaukta pasiūlymų pervadinti A.M.Brazausko vardu įvairias gatves: J.Biliūno, Paukštininkų Kaišiadoryse, Marių gatvę Rumšiškėse. Taip pat pasiūlyta taip pavadinti centrinę miesto aikštę prie savivaldybės, miesto parką prie Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos, pastatyti paminklą ar kitą meno kūrinį, skirtą prezidentui.
 

Kaišiadorių savivaldybės taryba dėl pasiūlymų turėtų apsispręsti per vieną iš artimiausių posėdžių. Daugiausia iš visuomenės sulaukta pasiūlymų pervadinti A.M.Brazausko vardu įvairias gatves.

Rokiškio savivaldybė kol kas yra apsisprendusi tik dėl atminimo lentelės ant namo, kuriame gimė A.M.Brazauskas. Ją planuojamą pakabinti spalį.

Rokiškio mero pavaduotojas Albinas Urbonas BNS sakė, kad kiti pasiūlymai, tarp kurių – gatvės, skvero pavadinimas prezidento garbei ar muziejaus salės skyrimas su A.M.Brazausku susijusiai ekspozicijai, dar yra svarstomi. Pasak mero pavaduotojo, vis dar laukiama ir miestelėnų pasiūlymų.

Įamžinti mirusio prezidento atminimą ketinama ir Mažeikiuose.

Tokią iniciatyvą paskelbęs Mažeikių meras konservatorius Vilhelmas Džiugelis sako taip nusprendęs dėl A.M.Brazausko indėlio į naftos perdirbimo gamyklą.

„Jis statybas kuravo, daug kartų buvo atvažiavęs. Paskui buvo pastatyta ir naftininkų poliklinika, kultūros rūmai“, – BNS teigė  V.Džiugelis.

Kvietimą teikti pasiūlymus dėl prezidento atminimo įamžinimo paskelbęs meras sako sulaukęs nevienareikšmių vertinimų. „Va, ir šiandien labai piktą laišką gavau“, – pasakojo meras.

Jo teigimu, Mažeikių savivaldybės taryba dėl prezidento atminimo įamžinimo turėtų apsispręsti iki rugpjūčio pabaigos.

Iki rugsėjo pradžios opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ketina apibendrinti ir pateikti savo siūlymų, kaip, jos manymu, reikėtų įamžinti A.M.Brazausko atminimą. Vienas iš siūlymų – jo vardu pavadinti Kauno hidroelektrinę (HES).Vienas iš siūlymų – jo vardu pavadinti Kauno hidroelektrinę (HES).

„Jis statė šią hidroelektrinę, tai jo pirmoji darbovietė“, – tokį siūlymą yra argumentavęs LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

A.Butkevičius prieš porą savaičių BNS sakė, kad siūlymai, kaip įamžinti buvusio šios partijos pirmininko, prezidento, premjero atminimą, plūsta nuolat.

Tarp variantų – ir siūlymas prie prezidentūros įkurti visų Lietuvos prezidentų parką, kuriame galėtų būti eksponuojama skulptoriaus Vytauto Karčiausko išlieta prezidento pėda. Taip pat galvojama atkurti A.M.Brazausko labdaros ir paramos fondo veiklą, rugsėjį, per prezidento gimtadienį, surengti konferenciją.

LSDP pirmininko teigimu, iki rugsėjo pradžios turėtų būti apsispręsta, kuriuos įamžinimo variantus teikti partijos vardu.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993–1998 metais, o 2001–2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988–1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min