Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp sostinės konservatorių – nepasitenkinimas mero V.Navicko politika

Vilius Navickas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilius Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalis Vilniaus miesto konservatorių siūlo surengti neeilinę Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Vilniaus konferenciją ir apsvarstyti mero Viliaus Navicko vykdomą politiką.

„Manyčiau, kad dėl tokios svarbos klausimo gali būti sušaukta neeilinė sueigos konferencija“, – BNS sakė TS-LKD Senamiesčio skyriaus pirmininkas Arūnas Totoraitis.

Anot jo, jau senokai V.Navicko veiksmai kelia abejonių daliai sostinės konservatorių, bet garsiau mero atsakomybės klausimas imtas kelti, kai esą vienas po kito komandą buvo priversti palikti partijai priklausantys mero patarėjai. Paskutiniu lašu tapo siekis iš pareigų atleisti savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą.

A.Totoraičio teigimu, pareigų netenka asmenys, nesutinkantys balsuoti už abejotino skaidrumo sprendimus.

Rugpjūčio pabaigoje „Lietuvos žinios“ pranešė, kad dėl nesutarimų sprendžiant Vilniaus šilumos tinklų nuomos klausimą iš mero patarėjo pareigų pasitraukė Gediminas Švilpa.

Anot „Lietuvos žinių“, prieš balsavimą G.Švilpa V.Navicko esą buvo įspėtas, kad jeigu nepalaikys sutarties su Prancūzijos bendrovės „Dalkia“ antrine įmone „Vilniaus energija“ pratęsimo, turės apleisti mero patarėjo kėdę. Patarėjas, balsavęs prieš leidimą sostinės merui pasirašyti sutarties pratęsimo dokumentus, parašė prašymą atleisti jį iš pareigų.

Praėjusią savaitę iš V.Navicko komandos pasitraukė patarėjas investicijų klausimas Darius Indriūnas. Jis trečiadienį BNS neigė, kad išėjo dėl nesutarimų su meru.

„Susiradau kitą darbą“, – atsistatydinimo priežastis tepaaiškino jis.

„Turi būti keliamas klausimas – atsiriboti nuo tų neskaidrių veiksmų. Negana to, kad buvo priimti sprendimai, prieštaraujantys prezidiumui (TS–LKD) prezidiumas buvo rekomendavęs sostinės konservatoriams nepritarti nuomos sutarties pratęsimui be konkurso – BNS), dabar toliau atleidžiami konservatoriai, kurie negali apsikęsti su vykdoma politika“, – tvirtino A.Totoraitis.

Jis pats šių metų sausį paliko tarybos sekretoriaus pareigas.

TS-LKD sueigos pirmininkas Mantas Adomėnas neatmetė galimybės, kad klausimas dėl mero V.Navicko vykdomos politikos įvertinimo bus svarstomas sueigos susirinkime.

„Iš tiesų mero vykdoma politika kelia susirūpinimą dėl atitikimo partijos vertybėms ir atitikimo partijos sprendimams. Šis klausimas gali būti svarstomas sueigoje“, – BNS sakė M.Adomėnas.
Konservatoriai sostinės savivaldybėje turi 10 narių iš 51. Jie kartu su socialdemokratais, liberalcentristais ir Nepriklausoma frakcija sudaro valdančiąją koaliciją. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min