Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinė darbo diena Klaipėdoje: eitynės, mitingas ir politikų šaržų paroda

Atgimimo aikštėje keletą valandų buvo demonstruojami žinomų valstybės veikėjų, teisėsaugos atstovų šaržai.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Atgimimo aikštėje keletą valandų buvo demonstruojami žinomų valstybės veikėjų, teisėsaugos atstovų šaržai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį, Tarptautinę darbininkų dieną, Klaipėdos profsąjungų atstovai pradėjo eitynėmis ir mitingu, o vėliau kvietė apžiūrėti apie 40 žinomų šalies žmonių šaržų.

Į mitingą Teatro aikštėje susirinko negausus būrys, apie du šimtai žmonių, nusivylusių gyvenimu Lietuvoje, socialiniu neteisingumu, augančia emigracija. Į aikštę jie sugužėjo po eitynių, kurias surengė nuo buvusio Tabako fabriko.

„Jaunas, o jau bedarbis“, „Už darbą be išnaudojimo ir europietiškus atlyginimus“ – tokiais ir kitokiais plakatais nešini aikštėje susirinko pora šimtų klaipėdiečių. Kai kurie plakatai buvo parašyti anglų kalba.

Mitingui besibaigiant Klaipėdos miesto profesinės sąjungos priėmė rezoliuciją, kurioje išdėstyta dešimt punktų. Tarp jų – kad Vyriausybė nesilaiko socialinės partnerystės principų, atsainiai žiūri į profsąjungų keliamus reikalavimus, iškilusios bėdos sprendžiamos pažeidžiamų gyventojų sąskaita.

Mitingo rezoliuciją ketinama išsiųsti Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ir premjerui Andriui Kubiliui.

Demonstravo šaržus

Atgimimo aikštėje šeštadienį keturias valandas buvo galima apžiūrėti žymių šalies politikos, teisėsaugos ir kitų sričių veikėjų šaržus. Iš viso į klaipėdiečius žvelgė 37 komiškai nupiešti veidai.

„Norime, kad žmonės pažiūrėtų, pamąstytų, įsijaustų, ką kiekvienas iš jų yra padaręs“, – sakė Klaipėdos miesto ir apskrities profsąjungos pirmininkas Edvardas Šalkauskas. Su šaržais profsąjungiečiai yra stovėję ir prie Seimo, tuomet, kai seimūnai buvo prabilę apie būtinybę jiems skirti rentas.

Čia pat Atgimimo aikštėje Lietuvos jūrininkų profėsinės sąjungos atstovai rinko parašus prieš bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ ir „Smiltynės perkėla“ privatizavimą. Surinktus parašus ketinama nusiųsti Prezidentei, Seimui bei Vyriausybei.

 

J.Andriejauskaitės nuotr./Aikatėje buvo galima apžiūrėti 37 aaržus.
J.Andriejauskaitės nuotr./Aikštėje buvo galima apžiūrėti 37 šaržus.

 

J.Andriejauskaitės nuotr./`aržai
J.Andriejauskaitės nuotr./Šaržai

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min