Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinė darbo diena – po socdemų vėliavomis (nuotraukos)

Eitynių dalyviai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eitynių dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Saulėtą Vilniaus centrą penktadienį nuspalvino įvariaspalvė profsąjungų ir jas remiančių partijų minia – buvo minima Tarptautinė darbo diena.

Nuo Žvėryno iki Kalnų parko centrinėmis miesto gatvėmis vinguriavo pusantro tūkstančio žmonių eisena. Nešini plakatais („Laisvę žmonėms, arkliams ir vaizduotei“, „Bubilius kybys“, „Lietuviams – europietišką atlyginimą“ ir t.t.), spalvotais balionėliais, profsąjungų vėliavomis, apsikarstę partine atributika, iš kurios išsiskyrė sovietmetį primenantis socialdemokratų raudonis, žygiuotojai reiškė savo reikalavimus – didinti atlyginimus, duoti darbo, leisti žmonėms užsidirbti.

„Dirbam, kiek uždirbam"

„Dirbam, kiek uždirbam“, „Darbo, duonos, teisingumo“ – tokius ir panašius šūksnius kas porą minučių lydėdavo pritariamas eisenos dalyvių „Valio!“.

Socialdemokratai eiseną išnaudojo savo kandidato į prezidentus Algirdo Butkevičiaus rinkiminei kampanijai – praeiviams dalino lipdukus, vėliavėles, kitą rinkiminę atributiką.

„Mūsų renginys – solidarumo akcentas. Mes anksčiau protestuodavom, mitinguodavom, tai šiandien žmonėm norim duoti ne tik protesto, bet ir atsipūsti, pabendrauti, pabūti gamtoje, pasiklausyti muzikos. Pajusti, kad šventė irgi yra viena iš solidarumo išraiškų“, – portalui 15min.lt kalbėjo Lietuvos profsąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Kalnų parke – linksmybės ir kritika

Tačiau net ir solidarumą su darbuotojais demonstruojančioje eisenoje atsirado lygesnių už kitus – profesinių sąjungų vadovai važiavo eisenos priekyje atvirame geltoname autobuse, kol kiti pūškavo iš paskos – lipant link Kalnų parko estrados pritilo net iki tol energingai dūdas pūtusi ir būgnus mušusi muzikantų grupelė.

Kalnų parko estradoje atėjusių laukė Taurakalnio kultūros centro kolektyvų pasirodymai, eisenos dalyvių pasisakymai bei aštri valdžios kritika.

15min.lt primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė svarstė galimybę neišduoti leidimo šiam renginiui – esą renginių šį savaitgalį mieste ir taip pilna. Be to, sausio 16 dieną profesinių sąjungų organizuotas taikus mitingas baigėsi kruvinomis riaušėmis prie Seimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min