15min be reklamos
2022 11 21, 17:25

Tarptautinei Ukrainos mokyklai oficialiai leista veikti Klaipėdoje

Klaipėdoje įsikūrusiam Tarptautinės Ukrainos mokyklos padaliniui oficialiai leista veikti ir gauti valstybinį finansavimą.
Dalis ukrainiečių išvyksta namo
Dalis ukrainiečių išvyksta namo / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šiandien jau pasirašytas ministrės įsakymo pakeitimas dėl sutikimo Tarptautinei Ukrainos mokyklai vykdyti programą ir Klaipėdos padalinyje“, – BNS informavo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Mokykla vykdė veiklą ir iki šiol, tačiau nepatvirtinus jai leidimo vykdyti ugdymą pagal Ukrainos švietimo programą, įstaiga negalėjo gauti mokinio krepšelio lėšų.

Tarptautinė Ukrainos mokykla veikia ir Vilniuje. Abiems padaliniams anksčiau buvo kilę problemų teikiant ministerijai įvairius dokumentus, gaunant higienos pasą.

Įstaigos pateiktais duomenimis, iš viso dviejuose padaliniuose mokosi apie 1200 moksleivių: per 700 – Vilniuje ir apie 500 – Klaipėdoje. Anksčiau skaičiuota, kad iki mokslo metų pabaigos Tarptautinė Ukrainos mokykla iš viso galėtų gauti apie 2,5 mln. eurų mokinio krepšelio lėšų.

Klaipėdos padalinys įsikūręs buvusio Galvanausko mokymo centro patalpose Alyvų gatvėje, Vilniuje – buvusiose Vilniaus kolegijos patalpose Studentų gatvėje.

Abiejuose padaliniuose visi moksleiviai ir dauguma mokytojų yra ukrainiečiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min