Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 23d. 08:34 , Atnaujinta: 2019 liepos 23d. 19:11

Tarptautinėje bazėje Malyje sprogus automobiliui sužeisti penki estų kariai

JT taikdariai Malyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JT taikdariai Malyje

Malio Gao mieste esančioje tarptautinėje taikos palaikymo bazėje prie įėjimo sprogus užminuotam automobiliui buvo sužeisti penki estų ir dar keli prancūzų bei maliečių kariai, antradienį pranešė Prancūzijos ir Estijos kariuomenės.

„Įvyko ataka prie įėjimo į stovyklos Gao Prancūzijos dalį“, – naujienų agentūrą AFP informavo prancūzų kariuomenės atstovas pulkininkas Fredericas Barbry.

„Įsiveržta į bazę nebuvo“, – nurodė jis.

Pasak F.Barbry, sužeistų karių gyvybėms pavojus negresia. Jis nenurodė, kiek tiksliai karių nukentėjo.

Estijos kariuomenės atstovai nurodė, kad per sprogdinimą sužeisti penki estų kariai, bet jų sužeidimai nėra sunkūs.

Saugumo šaltinis iš Malio AFP sakė, kad ataką surengė mažiausiai trys mirtininkai, o jų automobilis buvo nudažytas Jungtinių Tautų transporto priemonių spalvomis.

Per incidentą taip pat buvo sužaloti keli žmonės iš greta esančios stovyklos. Tarp sužeistųjų yra du vaikai, sakė tas šaltinis.

Antradienio rytą šį išpuolį telefonu aptarė Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly ir Estijos gynybos ministerijos vadovas Juri Luikas.

Apie 50 estų karių palaiko saugumą Gao stovykloje, kur yra pagrindinė prancūzų vykdomos operacijos „Barkhane“ bazė.

Praėjusiais metais Gao prieš patruliuojančius prancūzų karius buvo surengta ataka, kai detonavus sprogmenų prikimštam automobiliui žuvo keturi žmonės, o dar apie 20 civilių buvo sužeisti.

Su teroristų tinklu „al Qaeda“ susiję islamistai 2012 metų pradžioje užėmė Malio šiaurinę dalį ir paskatino Prancūziją į šalį nusiųsti 4 tūkst. savo karių.

Be to, Jungtinės Tautos Malyje yra dislokavusios 12 tūkst. taikdarių pajėgas MINUSMA.

Ekstremistai 2013 metais buvo išvaryti per Prancūzijos vadovautą operaciją, tačiau vyriausybei vis dar nepavyksta susigrąžinti didelių teritorijų kontrolės.

Estijos gynybos pajėgų vadas generolas majoras Martinas Heremas sakė, kad jokia organizacija kol kas neprisiėmė atsakomybės už teroristinę ataką Gao, bet pridūrė, kad ją tikriausiai įvykdė „Islamo valstybė“ (IS).

„Nežinome, su kuo turime reikalą, nes niekas neprisiėmė atsakomybės. Regione veikia dvi teroristinės organizacijos; viena jų yra susijusi su „al Qaeda“, o kita yra vietos „Daesh“ (IS). Pastaroji turi geriausias galimybes įvykdyti tokią ataką“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė M.Heremas.

50 Gao bazėje tarnaujančių estų karių yra iš pėstininkų būrio ESTPLA-30 ir aprūpinimo dalinio. Estų užduotys yra patruliuoti, užtikrinti bazės saugumą ir vykdyti greitojo reagavimo užduotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min