Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinėje gamtos mokslų olimpiadoje – sidabras ir bronza Lietuvos moksleiviams

Tarptautinės gamtos mokslų olimpijados prizininkai
Tarptautinės gamtos mokslų olimpijados prizininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Dvyliktojoje ES gamtos mokslų olimpiadoje, įvykusioje Graikijos sostinėje Atėnuose, Lietuvos mokiniai apdovanoti sidabro ir bronzos medaliais.

Komandiniame konkurse sidabro medaliais apdovanoti šie mokiniai: Dovydas Drakšas (Klaipėdos licėjus, mokyt. R.Grabauskienė), Valentas Brasas (Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokyt. A.Matiukienė) ir Vytautas Strimaitis (Vilniaus Žvėryno gimnazija, mokyt. O.Kavaliauskas).

Bronzos medalius pelnė Donata Pakeltytė (Pakruojo „Atžalyno“ gimnazija, mokyt. D.Makauskienė), Domantas Jadenkus (Grigiškių „Šviesos“ gimnazija, mokyt. A.Vdovenko) ir Einaras Sipavičius (Kėdainių šviesioji gimnazija, mokyt. E.Teišerskienė).

Šiais metais olimpiados užduotys buvo susijusios su senovės graikų legenda apie Atėnų vardo  kilmę.

Lietuvos komandai vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto doktorantas Paulius L.Tamošiūnas ir du prof. Meilės Lukšienės premijos laureatai: Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto doktorantas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas) bei Tomas Kivaras (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas).

Olimpiadoje dalyvavo 153 mokiniai iš 25 ES valstybių. Absoliučia konkurso nugalėtoja šiemet tapo Vengrijos mokinių komanda.

Šiais metais olimpiados užduotys buvo susijusios su senovės graikų legenda apie Atėnų vardo  kilmę. Pirmoji užduotis buvo apie alyvuogių aliejaus fizikines ir chemines savybes (pasak legendos, aliejų atėniečiams pasiūliusi deivė Atėnė) ir alyvmedžių prisitaikymą prie sauso Graikijos klimato. Antrosios užduoties metu mokiniai tyrinėjo jūros vandens savybes: kaip perkristalinant išgryninti druską, kokiame vandenyje geriausiai auga biodyzelino gamybai tinkami dumbliai ir kaip fizikiniais metodais nustatyti vandens druskingumą.

Šiame komandiniame praktinių užduočių konkurse Lietuva dalyvauja kasmet, nuo 2007 m., o 2012 m. jubiliejinė olimpiada įvyko Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min