Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 13d. 22:40

Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas 2018“ vienu metu sprogo 29 sprogmenys

Tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2018“
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2018“

Generolo Silvestro Žukausko poligone bei jo prieigose vykstančios pratybos „Geležinis Vilkas 2018“ pasiekė įkarštį. Ankstyvą antradienio rytą vykusiame situacijos pristatyme aptartos būsimos operacijos. Viena iš paskirtų užduočių – išvalyti amunicijos sandėlius, kurie buvo panaudoti priešo. Pastatą buvo bandoma sprogdinti, tačiau priešiškoms pajėgoms ne viskas pavyko. Viena iš užduočių nuvažiavus į vietą buvo patikrinti prieigas, sandėlį, surastus sprogmenis neutralizuoti nuvežus į sunaikinimo vietą. Surastus sprogmenis neutralizavo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai.

„Šiandien treniravomės judėjimą į sąlytį su priešu, o dabar esame treniruočių vietoje „Mūšis mieste“. Ruošiamės puolimo operacijai apgyvendintoje vietoje. Šiuo metu treniruojamės atlikti judėjimą prie objekto ir įsiveržimą į pastatą bei pastato valymą“, – sakė vyr. ltn. Deividas Ivanauskas, I-osios Ulonų bataliono kuopos trečio būrio vadas.

Pratybos „Geležinis vilkas“ prasidėjo lapkričio 4 d., paskelbus mokomąjį aliarmą ir kariniams vienetams iš nuolatinių dislokacijos vietų išjudėjus į šalia esančius poligonus. Pratybos apima ne tik karines vietoves, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonus, bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkes.

Šių pratybų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą, sąveikauti atliekant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

Pirmąją pratybų savaitę padaliniai treniravosi veikti su papildomai pratyboms priskirtais padaliniais, o šią savaitę vyksta kompleksinės lauko pratybos, kuriose vienetai treniruojasi „pajėgos prieš pajėgas“ principu. Taip pat yra atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.

Iš viso pratybose „Geležinis vilkas“ dalyvauja apie 3 tūkst. karių iš šešiolikos šalių. Pratybos „Geležinis Vilkas“ yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ pavaldžių Lietuvos batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min