Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011“ Baltijos jūroje – penki Lietuvos karo laivai

Lietuvos karo laivai išplaukia į pratybas
Kpt.ltn. Antano Brenciaus nuotr. / Lietuvos karo laivai išplaukia į pratybas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) laivai M53 „Skalvis", M54 „Kuršis“ ir P14 „Aukštaitis“ koordinuotai atsišvartavo nuo Karo laivų flotilės krantinių ir išplaukė į jūrą dalyvauti tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011“. Kiti šiose pratybose dalyvaujantys laivai jūroje prisijungs pagal pratybų scenarijų.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, pratybose jūroje dalyvaus penki KJP laivai: du patruliniai ir du minų paieškos ir nukenksminimo laivai, gelbėjimo laivas „Šakiai" ir uosto kateris H-21. Jie veiks kartu su Specialiųjų operacijų ir Oro pajėgų vienetais bei KJP Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba.

Pagal pratybų scenarijų, parengtą remiantis NATO ir ES vykdomomis operacijomis ir maksimaliai priartintą prie realių operacijų sąlygų, bus vertinamas karių pasirengimas dalyvauti šių dienų NATO vadovaujamose operacijose.

Taip pat bus patikrintas laivų įgulų ir štabo karininkų pasiruošimas reaguoti į besikeičiančią situaciją vykdant karinę operaciją jūroje, esant karinio konflikto scenarijui.

Po ketverių metų pertraukos Lietuvoje rengiamos tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“ vyksta vienu metu Pabradės poligone ir pajūryje. Pratybose dalyvauja per 2 tūkst. karių ir civilių iš devynių valstybių: septynių NATO šalių narių – Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos ir dviejų NATO Partnerystės taikos labui programoje (angl. Partnership for Peace) dalyvaujančių šalių NATO partnerių – Gruzijos ir Suomijos. 

Lietuvai atstovauja visų Lietuvos kariuomenės pajėgų – Sausumos, Oro, Jūrų ir Specialiųjų operacijų – kariai, taip pat atstovai iš Viešojo saugumo tarnybos ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijos.

Pratybose dalyvauja Sausumos komponentas, kurį sudaro du tarptautiniai batalionai, Jūrų komponentas – šeši laivai, Oro komponentas – jame du atakos lėktuvai L-39“, „Albatros“ ir du sraigtasparniai MI-8.

Sausumos komponentas treniruosis Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone, Jūrų komponentas – Baltijos jūroje, Oro – Kairių ir Pabradės kariniuose poligonuose ir virš Baltijos jūros, Specialiųjų operacijų kariai įgūdžius tobulins Pabradės poligone ir pajūryje.

Pratybomis „Gintarinė viltis 2011“ siekiama gerinti NATO ir Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių karinių padalinių sąveiką, ruošiantis dalyvauti bendrose atsako į krizes operacijose ir stiprinti NATO ir aljanso partnerių karinį bendradarbiavimą.

Per mokymus taip pat bus tobulinamas ir vertinamas Lietuvos kariuomenės pasirengimas vykdyti priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstančioms pajėgoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pratybos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min