15min be reklamos
2022 12 02, 14:52

Tarptautinio NATO bataliono grupė Lietuvoje baigė kovinio šaudymo pratybas

NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė baigė aukščiausio lygmens kovinio šaudymo taktikos pratybas „Rising Stallion“, penktadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.
Tarptautinio NATO bataliono grupė Lietuvoje baigė kovinio šaudymo pratybas
Tarptautinio NATO bataliono grupė Lietuvoje baigė kovinio šaudymo pratybas / Lietuvos kariuomenės/NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės nuotr.
Temos: 2 NATO Pratybos

Jos teigimu, dvi savaites Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone, vykusių pratybų metu buvo treniruojamasi su garsine amunicija, simuliatoriuose, taip pat vykdomos žemesnio lygmens kovinio šaudymo pratybos.

„Tokie mokymai – paskutinis karinio vieneto treniruočių etapas, kuomet poligone kariai ir karinė technika manevruoja šaudydami ne imitaciniais, o realiais koviniais šaudmenimis“, – nurodoma pranešime.

Anot kariuomenės, kariams buvo kuriamos realistiškos tikram mūšiui situacijos, leidžiančios išnaudoti tankų „Leopard 2“, savaeigių haubicų PzH2000, pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ bei karių galimybes.

Teigiama jog, mokymų metu buvo šaudoma miškingose, atvirose vietovėse, į stacionarius bei judančius taikinius, imituojančius pėstininkus bei karinę techniką.

Pratybose dalyvavo kariai iš Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Belgijos, Norvegijos ir Liuksemburgo.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį.

Kariuomenė pažymi, kad sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariais dalyvauja karinio rengimo programoje. Kovinei grupei vadovauja Vokietija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min