Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 09:48 , Atnaujinta: 2021 kovo 2d. 17:53

Tarša Salantuose suvaldyta: rastas niekur nepažymėtas vamzdis

Salantuose, Kretingos rajone, specialistai ieškoma taršos šaltinio
Ketingos raj. savivaldybės nuotr. / Salantuose, Kretingos rajone, specialistai ieškoma taršos šaltinio

Pasitelktos gausesnės aplinkosaugininkų pajėgos Salantų miestelyje, Kretingos rajone, antradienį tęstos taršos šaltinio paieškos. Pavakarę pranešta, kad aptiktas schemose nepažymėtas vamzdis, kuriuo galėjo atitekėti teršalai.

Departamento teigimu, vamzdį specialistai atrado nusprendę rankiniu būdu atkasti žemę, esančią maždaug 30 metrų atstumu nuo paskutinio užteršto šulinio.

„Kadangi turimi planai neatitinka realios situacijos, ieškoti taršos šaltinio yra vienas būdas – kasti pagal vamzdžio kryptį. Kasama kas keliasdešimt metrų“, – teigiama aplinkosaugininkų pranešime.

Preliminariais duomenimis, teka kuras, skirtas krosnims kūrenti. Įvykio vietoje budintys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prižiūrėjo, kad teršalai nepatektų už boninių užtvarų, ir užterštą vandenį pumpuoja į specialias talpas.

Aplinkos apsaugos departamentas pasiūlė Kretingos r. sav. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui kreiptis į Lietuvos geologijos tarnybą, kad, pasitelkus geologų turimą techniką, būtų galima surasti po žeme esančius nepažymėtus vamzdžius.

Aplinkosaugininkams padeda seniūnijos darbuotojai.

Pirmadienį, vakare, gautas pranešimas apie teršalų tekėjimą į tvenkinį Salantų miestelyje. Kad teršalai neplistų Salanto upe, aplinkosaugininkai iš karto informavo ugniagesius gelbėtojus. Ugniagesiai taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą.

Taip pat buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paimti mėginių.

„Situacija yra suvaldyta, yra užtikrinta, kad teršalai nepakliūtų į gamtą, tačiau taršos šaltinio dar nesame atradę. Ieškome, ar yra kažkur užslėpta talpa, kurios mes kol kas visiškai nerandame. Visos tarnybos sukeltos ant kojų, bus į lietaus kanalizaciją paduotos dūminės patrankos, ieškosime, gal kur yra nelegalus prisijungimas“, – BNS antradienį sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Anot jo, iš viso surinkta apie 24 kubiniai metrai užteršto vandens, jis vis dar liejasi iš lietaus kanalizacijos šulinio. Apie pastebėtus teršalus Salantų tvenkinyje, susisiekiančiame su Salanto upe, pranešta pirmadienio pavakare.

Meras taip pat tvirtino, kad savivaldybėje antradienį dėl incidento antradienį šaukiama Ekstremalių situacijų komisija.

„Manau, pagalbos iš kitų savivaldybių kol kas nereikės, esame pajėgūs susitvarkyti patys, nėra taršos šaltinis toks didelis“, – sakė jis.

Aplinkos apsaugos departamentas informavo, kad, preliminariais duomenimis, į vandenį teka kuras, skirtas krosnims kūrenti. Ugniagesiai taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą.

Antradienį tęsiamas tyrimas, kad būtų nustatytas taršos šaltinis. Teršėjui gresia bauda ir jis turės atlyginti apskaičiuotą žalą aplinkai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min