Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupant lėšas, siūloma trumpiau mokėti valstybės stipendijas kultūros ir meno kūrėjams

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Siekdama taupyti, Kultūros ministerija siūlo trumpiau mokėti edukacines ir vardines valstybės stipendijas kultūros ir meno kūrėjams bei panaikinti stipendiją už strateginius projektus.

Šiuos siūlymus, kurie, anot ministerijos, užtikrintų optimalesnį valstybės biudžeto lėšų naudojimą bei labiau atspindėtų kultūros ir meno kūrėjų poreikius, Vyriausybė svarstys trečiadienį.

Iki šiol kūrėjams buvo numatytos keturios valstybės stipendijų rūšys: individuali, edukacinė, vardinė bei strateginių kultūros ir meno projektų ar programų stipendija.

Kultūros ministerija siūlo pastarosios atsisakyti, kadangi, anot jos, taip būtų atsisakyta dvigubo finansavimo ir neoptimalaus lėšų naudojimo.

„Kai įstaigos vykdo strateginius kultūros ir meno projektus, reikšmingus tikslinius užsakymus, šiuos tikslus įgyvendinantiems kūrėjams numatomos lėšos iš minėtų projektų, užsakymų ar programų sąmatose. Taip strateginė stipendija, dvigubindama finansavimą iš biudžeto, sudaro prielaidas neoptimaliam biudžeto lėšų naudojimui“, – teigia ministerija.

Kitas stipendijas siūloma palikti, bet trumpinti kai kurių iš jų mokėjimo terminą. Tik individuali stipendija, kuria siekiama skatinti individualią kultūros ir meno kūrėjų kūrybinę raišką, paliekama kaip buvusi – ją kūrėjai gautų 2 metus.

Tuo metu edukacinės stipendijos, skiriamos profesiniam meistriškumui tobulinti (stažuotėms, kursams, konferencijoms, simpoziumams), mokėjimas sutrumpėtų nuo 1 metų iki pusmečio, o vardinės, kuri suteikiama už išskirtinį indėlį į Lietuvos kultūros ir meno raidą ir sklaidą, – nuo 5 iki 1 metų.

„Penkerių metų terminas yra per ilgas turint galvoje dabartinę valstybės ekonominę situaciją“, – pastarosios stipendijos mokėjimo laiko trumpinimą aiškina KM.
Stipendijų dydis pagal projektą būtų 1300 litų per mėnesį.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Stipendija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min