Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 21d. 17:45

Taupymas baigėsi – sugrąžintas Šiaulių mero patarėjo postas

Vaclovas Vingras
Vadimo Smutkino/"Šiaulių naujienos" nuotr. / Vaclovas Vingras

Šiaulių miesto mero pastangos išsaugoti postą Vaclovui Vingrui papiktino ne tik opoziciją, bet ir valdančiosios koalicijos partnerius. Pasipiktinimą kelia faktas, kad miestui skendint skolose, taupymo sumetimais buvo atsisakyta mero patarėjo pareigų, tačiau be posto likus V. Vingrui ši pareigybė staiga vėl „atgijo“. Beje, V. Vingrui bus mokamas ir solidus atlyginimas.

Lieka valdžioje

Kaip dienraštis „Šiaulių naujienos“ skelbė anksčiau, konservatoriams ir liberalams pasitraukus į miesto Tarybos opoziciją, pagal naują valdančiosios koalicijos sutartį Savivaldybės administracijos vadovų postai buvo perskirstyti valdančiųjų atstovams. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas iki tol ėjęs Liberalų ir centro sąjungos atstovas V. Vingras savo posto neteko spalio pabaigoje pagal politinį valdančiųjų sprendimą.

Redakcijos žiniomis, jam jau tada buvo ruošiamos mero patarėjo pareigos. Šios žinios pagaliau buvo patvirtintos oficialiai, tiesa, tyliai ir be jokios žinios visuomenei – Savivaldybės tinklalapyje prie darbuotojų kontaktų atsirado nauja pareigybė su V. Vingro pavarde. Savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius apie etatų pasikeitimus nepateikė jokio informacinio pranešimo.

Kyla nesutarimai

Mero patarėju anksčiau dirbo konservatorių atstovas, tačiau 2012 m. šio posto buvo atsisakyta. Valdančiųjų užmojai sugrąžinti šią pareigybę papiktino ne tik opoziciją, bet ir valdančiosios koalicijos partnerius. Šiuo metu miesto valdančiąją koaliciją sudaro trys partijos: daugiausia mandatų turinti socialdemokratų, Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partija.

„Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas pasirašė potvarkį, kad Šiaulių miesto liberalcentristų pirmininkas Vaclovas Vingras bus mero patarėjas. Liberalcentristai turi tik vieną vietą Taryboje, o Darbo partija žadėjo blokuoti mero patarėjo atsiradimą. Apie tai nebuvo niekur paskelbta. Dabartinė valdančioji koalicija veikia tyliai ir neskelbia visuomenei apie mero patarėjo atsiradimą nusižengdama vietos savivaldos veiklos skaidrumo principams, nederindama pozicijų“, - piktinosi vienas iš opozicijos atstovų.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Aidas Gedvilas sako, kad tik iš žiniasklaidos sužinojo apie tokį sprendimą, o koalicijos partneriai apie šios pareigybės atstatymą su „darbiečiais“ nesitarė. Jo nuomone, tokių pareigybių atstatymas esant sunkiai finansinei situacijai mieste yra skubotas. „Merui iš aukščiau gal geriau matyti. Neturiu nieko prieš V. Vingrą, galbūt jo patirtis merui tikrai yra reikalinga, bet mieste nėra palanki finansinė situacija atstatyti šią pareigybę, berods, buvo kalbama ir apie priedus prie atlyginimo. Jokiame susitikime šiuo klausimu nedalyvavau. Kaip racionalus žmogus norėčiau išgirsti argumentus, kad būtų galima palaikyti arba atmesti šį sprendimą“, - dienraščiui „Šiaulių naujienos“ sakė A. Gedvilas.

Pats miesto meras J. Sartauskas nuo bet kokių komentarų susilaikė. Jo teigimu, užteko mero potvarkio, o ką galvoja opozicija ar koalicijos partneriai, panašu, nėra taip svarbu. „Čia mano sprendimas, opozicijos pasisakymų nekomentuoju. Darbo partijos atstovai man nieko nesakė“, - trumpai savo sprendimą pakomentavo J. Sartauskas.

Pareigybių kaita

Savivaldybės administracijos direktoriumi vietoj konservatoriaus Vlado Damulevičiaus prieš keletą mėnesių buvo paskirtas socialdemokratų atstovas Gedeminas Vyšniauskas. Jo pavaduotoju miesto infrastruktūros ir urbanistikos klausimais Tvarkos ir teisingumo partija delegavo Romaną Kančauską, iki tol ilgus metus dirbusį vadovaujamą darbą kelių tiesimo įmonėje. Šis užėmė atsistatydinusio V. Vingro poziciją.

Antrąjį pavaduotoją, kuris vietoj šių metų pavasarį atsistatydinusio liberalo Viktoro Strups turės imtis švietimo ir pan. klausimų, turėjo deleguoti socialdemokratų partija. Jau parengtas sprendimo projektas, kuriame įrašyta Algimanto Beinoravičiaus pavardė. Šis politikas iki šiol ėjo socialdemokratų frakcijos seniūno miesto Taryboje pareigas. Dėl Savivaldybės administracijos vadovų (politinio pasitikėjimo pareigybės) galutinį sprendimą turi priimti Taryba slapto balsavimo metu. Mero patarėjo pareigybei įtvirtinti užteko mero potvarkio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min