Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupymas sparnus pakirpo ne visiems parlamentarams

Egidijus Vareikis ir Emanuelis Zingeris – didžiausi Seimo keliautojai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Egidijus Vareikis ir Emanuelis Zingeris – didžiausi Seimo keliautojai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo nariai šiemet rečiau vyksta į komandiruotes užsienyje, jų maršrutai daugiausia driekiasi į gretimas valstybes. Tačiau keli išvykų svetur gausa garsėjantys parlamentarai apsukų beveik nesumažino, praneša „Lietuvos žinios“.

Sunkmetis daugumą Seimo narių privertė pamiršti anksčiau palyginti dažnas komandiruotes į egzotiškus kraštus. Šiemet vos keli tautos išrinktieji už mokesčių mokėtojų pinigus buvo išleisti į tolimas užsienio valstybes.

Dauguma parlamentarų viešėjo gretimose Latvijoje ir Lenkijoje. Taip pat Europos Sąjungos (ES) sostine vadinamame Briuselyje ir pirmąjį šių metų pusmetį Bendrijai pirmininkavusioje Ispanijoje. Seimo narių komandiruotėms iki birželio mėnesio Seimo kanceliarija išleido daugiau kaip 407 tūkst. litų.

Daugiausia keliaujantis parlamentaras – Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Emanuelis Zingeris. Šiemet į užsienį jis buvo komandiruotas 17 kartų. Konservatorius triskart skrido į JAV, po du kartus lankėsi Strasbūro mieste Prancūzijoje ir Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Darbo reikalais E.Zingeris taip pat buvo nuvykęs į Prahą, Madridą, Baku, Tartu, Tbilisį, Paryžių, Briuselį, Jūrmalą, Krokuvą. Šį penktadienį Seimo URK pirmininkas leisis į 18-ąją komandiruotę. Su keliais kolegomis parlamentarais jis lankysis Dubrovnike, Kroatijoje.

Kovą konservatorius buvo išleistas į Izraelio sostinę Tel Avivą. Pernai E.Zingeris į užsienį buvo komandiruotas 19 kartų. Dar keturis kartus 2009 metais į svečius kraštus jis vyko ne Seimo lėšomis.

„Toks mano darbas“, – paklaustas apie dažnas komandiruotes, atsakė E.Zingeris. Anot parlamentaro, užsienyje tenka daug ir intensyviai dirbti. Prisiminęs keliones į JAV, konservatorius pasakojo, kad dalyvavo viename posėdyje po kito, susitikinėjo su aukštais pareigūnais.

Seimo URK narys Egidijus Vareikis šiemet užsienyje lankėsi trylika kartų. Jis vyko į 10 komandiruočių ir į tris keliones. Po tris kartus E.Vareikis buvo komandiruotas į Strasbūrą ir Paryžių. Parlamentaras taip pat viešėjo Kijeve, Dnepropetrovske, Briuselyje, Baku.

Trečias dažniausiai užsienyje besilankančių Seimo narių sąraše – konservatorius Mantas Adomėnas. Nuo metų pradžios Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys svetur lankėsi 11 kartų. Jis buvo komandiruotas į Briuselį, taip pat Tbilisį, Baku, Minską, Rygą, Krokuvą. Trys M.Adomėno kelionės – du kartus į Italiją ir kartą į Danijos sostinę Kopenhagą – Seimui nekainavo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min