Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 20:55

Taupys ir Palanga: kas antras šviestuvas ir tamsūs dviračių takai

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino planais, kaip kurortas taupys elektros energiją. Kiek anksčiau apie planus pritemdyti miesto gatves pranešė ir Neringos valdžia.
Palanga
Palanga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Su miestą prižiūrinčios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovu Gediminu Valinevičiumi, dalyvaujant daugumai Tarybos narių, aptarėme, kokių taupymo priemonių privalome imtis. Svarstėme įvairius variantus, tačiau apsistojome ties sprendimu mažinti miesto apšvietimą, didžiojoje dalyje gatvių išjungiant kas antrą šviestuvą.
Tačiau visų daugiabučių namų kiemai, apšvietimas prie ugdymo įstaigų bei pėsčiųjų perėjų, taip pat – pagrindiniai objektai, tai yra įvažiavimas į Palangą, J. Basanavičiaus gatvė, jūros tiltas, didžioji dalis Vytauto gatvės liks apšviesti taip pat, kaip ir iki šiol, nes, be taupymo, turime nepamiršti ir saugumo“, - pranešė meras Š.Vaitkus.

Kadangi dviračių sezonas jau baigėsi, visiškai nuo vidurnakčio išjungiamas apšvietimas dviračių takuose.

„Šiek tiek mažiau spindės miestas ir kalėdiniu laikotarpiu – įvertinę tai, kad Vytauto gatvės medžius puošiančios girliandos dėl senų ir netaupių kaitrinių lempučių suvartoja pusę kalėdiniam apšvietimui skirtų lėšų, apsisprendėme šiais metais jų atsisakyti. Kitos miesto gatvės bei viešosios erdvės kalėdinėmis dekoracijomis bus papuoštos, kaip ir praėjusiais metais“, - teigė meras.

Skaičiuojamas, kad tokios priemonės padės sutaupyti iki metų pabaigos apie 60 tūkst. eurų.

Per visus 2021 metus miestui apšviesti išleista 213 tūkst. eurų, o šiais metais vien per 8 mėnesius – jau 169 tūkst. eurų. Vien už rugpjūtį sumokėta 42 tūkst. eurų.

Jei situacija nesikeis, iki metų pabaigos miestui apšviesti reikės dar apie 160 tūkst. eurų, o tai reiškia – maždaug 100 tūkst. eurų daugiau nei buvo numatyta formuojant biudžetą.

„Liūdna ir neramu, tačiau šiuo metu kitos išeities, išskyrus taupymą, nematome“, - teigė kurorto meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min