Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupyti ragins išjungiant elektrą

Elektros lemputė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros lemputė
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje klaipėdiečiams pristato elektros energijos taupymo parodą „Išjunk!”, kuria Lietuvos gyventojai skatinami nešvaistyti energijos buityje.

Projekto tikslas – pateikti žmonėms konkrečių praktinių patarimų apie galimybes sumažinti elektros vartojimą, tokiu būdu sutaupyti ir prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Paroda „Išjunk!“ eksponuojama Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Kovo 4–5 dienomis šalia „Akropolio“ vyks akcija „Elektros kištukų protestas“, kurios metu bus pateikiama išsamesnė informacija apie elektros energijos taupymo galimybes.

Projektą „Išjunk!” sudaro paroda ir internetinė elektros energijos taupymo skaičiuoklė. Edukacinėje parodoje pateikiami patarimai, kaip sumaniau naudojami įprasti buities prietaisai suvartotų žymiai mažiau elektros. Projekto simbolis“ – iki raudonumo įkaitęs elektros kištukas, simbolizuojantis be reikalo elektros lizde laikomo kištuko protestą.

„Jei prietaiso kištukas yra įjungtas į elektros lizdą, vadinasi šis prietaisas jau vartoja elektrą. Net stalinė lempa, palikta įjungta į lizdą, sunaudoja 0,01 W energijos. Tik ištraukę iš lizdo elektros kištuką galime būti tikri, kad prietaisas elektros nebevartoja“, – teigia VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ aplinkosaugos ekspertas Justinas Kilpys.

Projekto organizatoriai tikisi atkreipti vartotojų dėmesį į elektros energijos švaistymą suteikdami galimybę suskaičiuoti, kiek pinigų yra išleidžiama veltui.

Didelė dalis Lietuvos gyventojų nelabai stengiasi mažinti elektros energijos suvartojimą, rodo tyrimai. 2008 m. atlikto tyrimo, kuriuo buvo siekiama nustatyti ES šalių gyventojų požiūrį į klimato kaitos problemą, duomenimis 60 proc. mūsų šalies gyventojų nieko nedaro, kad sumažintų elektros energijos suvartojimą namuose. 63 proc. Lietuvos gyventojų patys asmeniškai nesiima veiksmų, kurie padėtų kovoti su klimato kaita.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min