Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 15:39 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 14d. 16:24

Tauragėje nusidriekė ilgiausia besiskiepijančių eilė – „Janssen“ vakcinos laukė mėnesį

Besiskiepijančių eilė prie Tauragės kultūros centro
Skaitytojo Gintauto nuotr. / Besiskiepijančių eilė prie Tauragės kultūros centro
„Pagaliau gavau skiepą – pralaukiau 2 valandas“, – apie ilgą eilę, nusidriekusią prie Tauragės kultūros centro, pasakojo tauragiškis Gintautas. Antradienį čia vakcinacijos akciją surengė Nacionalinis kraujo centras – skiepyta „Janssen“ vakcina. Kaip 15min teigė Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas, šios populiarios vakcinos mieste pastarąjį kartą sulaukta prieš mėnesį.

„Tauragėje nusidriekė didžiausios eilės norint gauti „Janssen“ vakciną. Eilė 100 metrų, gal net ilgesnė. Pats laukiu 2 valandas jau. Žmonių nemažėja. Visus erzina tai, kad kiti punktai „Janssen“ vakcinos neturi – jie tušti, niekas neina“, – problemą antradienį 15min išdėstė tauragiškis Gintautas.

Jam keista, kad vakcinos taip netolygiai paskirstomos, ir kad tik Nacionalinis kraujo centras (NKC) gauna žmonių taip mėgstamą „Janssen“ vakciną. Tad nenuostabu, kad nuolatinės vakcinavimo vietos Tauragėje veikia pustuštės, o staiga surengus „Janssen“ skiepijimo akciją – nusidriekia ilgiausia eilė.

„Prastas organizuotumas“, – tikino Gintautas.

Skaitytojo Gintauto nuotr./Besiskiepijančių eilė prie Tauragės kultūros centro
Skaitytojo Gintauto nuotr./Besiskiepijančių eilė prie Tauragės kultūros centro

Atvyko trečią kartą

NKC jau kurį laiką vykdo Lietuvoje vakcinacijos akcijas, kurių metu visi 18-ikos metų ir vyresni be išankstinės registracijos gali gauti gauti „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakciną. Skiepijantis šia vakcina užtenka vienos dozės.

Į Tauragę NKC atvyko rugsėjo 14 dieną. Gyventojai pasiskiepyti pakviesti nuo 10.30 iki 15.30 valandos Tauragės kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 3).

Tai jau trečiasis kartas, kai vakcinavimas Tauragėje vyksta su NKC pagalba.

Pajėgumai mažėja

Nors ši akcija sulaukė didžiulio pasisekimo, kitų vakcinų graibstyti tauragiškiai neskuba – jau kurį laiką, anot Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus Donato Petrošiaus, stebimas vakcinacijos pajėgumų mažėjimas.

Tiesa, vakcinavimo centruose dirbančių darbuotojų skaičiaus nesiruošiama dėl to mažinti. Prasčiausia statistika, pasak pašnekovo, 12–16 metų amžiaus gyventojų grupėje.

Mes „Johnson“ vakcinų negauname. Pastarąjį kartą gavome gal prieš mėnesį.

„Dėl galimybių paso privalomumo eilių prie „Janssen“ vakcinos galima buvo tikėtis, atėjo, kurie dar nebuvo iki šiol apsisprendę skiepytis ar ne. Kiek „Johnson“ vakcinos mes turėjome, visas jas suvakcinavome. Likučių iš viso nėra. Taip, jaučiamas didžiulis poreikis.

Kodėl jų kraujo donorystės centras gauna, galite paklausti Sveikatos apsaugos ministerijos. Klausėme, kodėl „Janssen“ vakcina nepaskirstoma vakcinavimo centrams, paaiškino, kad mažus kiekius jos Lietuva gauna. NKC vykdo kraujo paėmimo funkciją, tad tai, matyt, skatinamoji priemonė.

Mes „Johnson“ vakcinų negauname. Pastarąjį kartą gavome gal prieš mėnesį. Vykdėme tuomet akciją – per tris dienas prie prekybos centrų suvakcinavome 1000 dozių. Bet tai ne tik Tauragės problema – žmonės visur „Janssen“ laukia“, – paaiškino D.Petrošius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Janssen vakcina
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Janssen vakcina

„AstraZeneca“ paklausa nulinė

Jis paatviravo, kad vakcinavimo vietose Tauragėje užsilieka „Vaxzevria“ vakcinos dozių.

„Iš viso, galima sakyti, nebėra „AstraZeneca“ paklausos – nulinė ji. Apie mėnesį taip. Nebent revakcinacijai ją renkasi“, – teigė Tauragės rajono PSPC vadovas.

Besiskiepijančių skaičiaus šoktelėjimas, anot jo, buvo jaučiamas prieš 3 savaites. Šiuo metu stebimas akivaizdus norinčių pasiskiepyti nuo COVID-19 sumažėjimas. Štai praėjusį šeštadienį per 5 valandas prie vieno prekybos centrų buvo paskiepytas 61 žmogus.

„Sekmadienį sunaudotos 67 vakcinos. Kaip Tauragei, tai tikrai maži kiekiai. Būdavo, kad per dieną paskiepijame 270 ar 320 žmonių, – skirtumą pateikė D.Petrošius. – Kurį laiką į vakcinacijos procesus Tauragėje buvo įsijungusios ir trys privačios klinikos. Šiuo metu jų vakcinų poreikiai yra nedideli ir nereikšmingi. Prieš savaitę gal paskutinį kartą išreiškė poreikį.“

Lietuvos statistikos departamento rugsėjo 13 dienos duomenimis, iš viso bent viena vakcinos doze Tauragės rajono savivaldybėje yra paskiepyti 21 239 žmonės – 56,9 proc. Visa vakcinacija atlikta 52,9 proc.

„Esame Vakarų Lietuva. Turime lygintis su Plunge, Telšiais. Iš seniau susiklostė taip, kad vakcinas gaudavome keletą dienų vėliau. Aišku, tai neturėtų turėti reikšmės. Juk ir iš Pagėgių pacientų turėjome“, – kodėl bendrame Lietuvos kontekste rodiklis yra ne toks geras, paaiškino D.Petrošius.

Atsivežė 300 vakcinų

Pasak Tauragės rajono savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, Tauragėje visos vakcinos suvakcinuojamos, kiek tą dieną jų atsiveža NKC. Per pirmąją akciją buvo suvakcinuota 450 asmenų, antrąją – 250.

„Šiandienos duomenų dar neturime. NKC atsivežė 300 vakcinų, tikėtina, kad jos visos ir bus suvakcinuotos. Tauragės rajono savivaldybė prisideda akcijos viešinimo klausimais, patalpų ar vietos suteikimu ir kitais smulkiais ūkiniais klausimais. NKC skiria vieną komandą skiepijimui, todėl šios komandos negalima padalinti į keletą vietų.

Šiandien NKC Tauragėje vykdo kraujo donorystės akciją kartu su vakcinacija ir organizacijos pageidavimas buvo vykdyti abi šias akcijas vienoje vietoje“, – paaiškino gydytoja.

Anot jos, Tauragės vakcinacijos centras rugpjūčio antroje pusėje vykdė vakcinacijos akcijas „Janssen“ vakcina. Pastebėta, kad tuomet taip pat rikiavosi eilės žmonių prie šios vakcinos.

„Savivaldybėms jau kuris laikas nėra skiriama „Janssen“ vakcina, tačiau mes kasdien vakcinuojame „Pfizer“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“ vakcinomis Bendruomenių namuose (Vytauto g. 141 Tauragė) darbo dienomis 7.30–14 val.

Gyventojų patogumui šeštadieniais taip pat yra vykdomos vakcinacijos akcijos. Stengiamės būti lankstūs – kasdien (tiek darbo dienomis, tiek šeštadieniais) galima pasiskiepyti tiek užsiregistravus konkrečiu norimu laiku, tiek atvykus be išankstinės registracijos. Informaciją apie vakcinaciją viešiname nuolatos“, – patikino R.Stasytienė.

Tauragės vakcinacijos centro pajėgumai, anot jos, yra pakankamai dideli, normaliomis sąlygomis galima suvakcinuoti 500 asmenų per dieną. Jei atsirastų dar didesnis poreikis, būtų galima dar didinti apimtis.

Vytauto Kandroto nuotr./Tauragė
Vytauto Kandroto nuotr./Tauragė

„Tauragės vakcinacijos centras pastaruoju metu paskiepija apie 100 žmonių per dieną. Stebime vakcinacijos tempo lėtėjimą. Tiesa, dienų, kai nepaskiepytas Tauragėje nė vienas žmogus, nebuvo“, – teigė pašnekovė.

Rekordinės dienos, pasak jos, buvo balandžio 9 diena, kai suvakcinuoti 768 asmenys „Pfizer“ vakcina, bei gegužės 14 diena – 735 asmenys paskiepyti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Labiausiai Tauragės rajono savivaldybėje paskiepyta 35–44 metų amžiaus grupė (74,8 proc.) ir 65–69 m. (76,1 proc.).

Paskiepijo 262 žmones

Papildyta 16.22 val. Kaip 15min akcijos populiarumą aiškino NKC administratorė Sandra Dobrovolskytė, NKC skiepija be išankstinės registracijos, todėl visuomet žmonės skuba rikiuotis į eiles, jos susiformuoja dar iki darbo pradžios ir pačios ilgiausios būna pirmąsias dvi valandas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Nacionalinio kraujo centro vakcinacija
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Nacionalinio kraujo centro vakcinacija

„Jau turime patirties, kad po dviejų valandų darbo tokios ilgos eilės ištirpsta ir lieka apie 20-30 žmonių eilutė, o kartais ir iš viso jos nelieka. Šiandien Tauragėje buvo paskiepyti 262 asmenys, vakcinų pakako visiems norintiems“, – informavo NKC atstovė.

Per trijų mėnesių skiepijimo laikotarpį NKC įvykdė 92 vakcinacijos išvykas ir paskiepijo apie 22 tūkst. asmenų. Vidutiniškai vienos išvykos metu paskiepijame apie 240 asmenų, tačiau viso turo rekordas buvo Marijampolėje, kai buvo paskiepyta 670 asmenų.

„Dideli žmonių srautai greičiausiai yra nulemti pasitikėjimo NKC kaip kraujo donorystės įstaiga, mums talkino ir karo medikai, „Caritas“ savanoriai, o be to, pati vakcina “COVID-19 Vaccine Janssen„ yra labai patogi – pakanka vieno skiepo“, – teigė S.Dobrovolskytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min