Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 29d. 10:55 , Atnaujinta: 2018 birželio 29d. 12:04

Tauragės aikštėje – išskirtinis „puošybos“ elementas: suskubo taisyti nesusipratimo

Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje
Loretos Stažienės nuotr. / Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje

Ketvirtadienį 15min redakciją pasiekė Tauragės miesto gyventojų pranešimai apie staiga vienoje pagrindinių miesto aikščių išdygusius atliekų konteinerius. Tauragiškiai nesupranta, kodėl atliekoms rūšiuoti pasirinkta bene reprezentatyviausia miesto vieta. Skalaujama pasipiktinimo bangos, miesto valdžia puolė taisyti šio nesusipratimo.

„Įdomu, kas sugalvojo pastatyti tris spalvotus didžiulius konteinerius nedidukėje centrinėje miesto aikštėje? Šalia pagrindinės Tauragės sankryžos. Po vieninteliais ten augančiais medžiais. Anksčiau čia buvo kebabinės terasa su staliukais, dabar – šiukšlės. Gerai, kad ne prie fontano dar pastatė“, – stebėjosi viena tauragiškė.

Loretos Stažienės nuotr./Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje
Loretos Stažienės nuotr./Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje

Tai, kad sprendimas, švelniai tariant, nevykęs, dar tą pačią dieną pripažino ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalinęs tokiu įrašu: „Gerb. tauragiškiai, nauji šiukšlių konteineriai, kurie šiandien „papuošė“ miesto centrą, bus perkelti į kitą vietą iki rytojaus. Gal TRATC’ui (Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras – aut. past.) atrodo, kad tai tinkama vieta, man – tikrai ne.“

Penktadienio rytą 15min susisiekus su Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro vadovu, paaiškėjo, kad konteinerius pastatyti centrinėje miesto aikštėje buvo tik laikina idėja.

„Tie konteineriai toje vietoje yra tik laikinai. Po 15 minučių jų tenai nebebus. Čia buvo vykdomas Europos Sąjungos projektas, jie statomi antžeminėse aikštelėse. Kadangi konteinerius nupirkome anksčiau negu pastatėme antžemines aikšteles, todėl dabar jie buvo pastatyti tiesiog šalia tų aikštelių. Šita problema man yra žinoma ir per 15 minučių jos jau nebeliks“, – žadėjo TRATC direktorius Kęstutis Komskis.

Loretos Stažienės nuotr./Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje
Loretos Stažienės nuotr./Atliekų konteineriai Tauragės centrinėje aikštėje

Pasiteiravus, kur dabar bus perkeliami konteineriai, jis patikino: „Šiandien tikriausiai mes juos sudėsime sąvartyne, aikštelėje. O kitų prašysime, kad nevežtų, jog neiškiltų daugiau tokių nesusipratimų.“

Konteineriai iš aikštės buvo išvežti prabėgus trims valandoms po TRATC vadovo duoto pažado.

Konteinerių aikštelės vieta nurodyta Vytauto g. 62 daugiabučio kieme.

Kaip informavo TRATC Plėtros skyriaus vadovė Edita Vaitkienė, Tauragės rajone numatyta 86 vnt. konteinerių pastatymo aikštelių. Centrinėje miesto aikštėje konteinerių pastatymo vieta niekada nebuvo ir nėra numatyta. Vadovaujantis antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių išdėstymo schema, patvirtinta 2015 m. vasario 4 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, konteinerių aikštelės vieta nurodyta Vytauto g. 62 daugiabučio kieme.

Konteinerių tiekimą laimėjusi įmonė UAB „Strefa“ išvežioja bei pastato konteinerius į aikštelių numatytas vietas pagal TRATC pateiktą aikštelių vietų sąrašą.

Kaip patikino TRATC specialistai, konteinerių aikštelės vieta buvo užimta, todėl konteineriai buvo pastatyti tuo pačiu adresu kitoje daugiabučio namo pusėje. TRATC artimiausiu metu su Tauragės rajono savivaldybės administracija suderins patikslintą konteinerių pastatymo vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min