Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 19d. 23:40

Tauragės rajone trūksta ugniagesių

Ugniagesiai gesina gaisrą
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Ugniagesiai gesina gaisrą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nuolat skelbia informaciją apie mokymus norintiems tapti ugniagesiais. Tačiau Tauragės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje šių specialistų trūksta ir naujokų neatsiranda.

Savo naujienose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skelbė, kad dar rugsėjo 13 kursų baigimo diplomus gavo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai. Vos baigę kursus ir praėję reikalingus patikrinimus, kursantai bus įdarbinti Priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose (PGT). Tačiau Tauragės PGT pagalbos nesulauks, mat norinčių papildyti gelbėtojų gretas beveik nėra.

Tarnybos inspektorė Renata Ambrazevičienė „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad šiuo metu yra vos vienas pretendentas tapti ugniagesiu Tauragėje. Nors poreikis kur kas didesnis.

„Šiuo metu jau vyksta Vilniuje būsimų ugniagesių mokymai, tačiau į Tauragę nieko nėra. Iki spalio 30 renkama nauja grupė, kuri vyktų mokytis jau lapkritį. Vienas pretendentas lyg yra, kuris kol kas tikrinamas. Šiuo metu Tauragėje trūksta penkių ugniagesių gelbėtojų“, – paaiškino inspektorė.

Šiuo metu Tauragės PGT dirba keturios ugniagesių-gelbėtojų pamainos, budinčios kas ketvirtą parą. Inspektorės tvirtinimu, ugniagesiai nuolat privalo būti parengtyje, tikrintis sveikatą bei atitikti fizinius normatyvus. Tai nėra lengva. Taip pat ugniagesiu tapti gali trukdyti įvairios turimos nuobaudos, mat vienas iš reikalavimų – nepriekaištinga reputacija.

„Nereikia manyti, kad bauda už važiavimą neprisisegus saugos diržu bus kliūtis įsidarbinant. Atsižvelgiama į protingumo kriterijus. Bet jei žmogus per metus nuolat kažką kažkur padaro neleistino, tai jau yra vertinama atitinkamai“, – dėstė R.Ambrazevičienė.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min