TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautininkai pasilieka Tėvynės sąjungoje laukti Irenos Degutienės pergalės

Gintaras Songaila.
Sauliaus Žiūros nuotr. / Gintaras Songaila.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį į konferenciją susirinkusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tautininkų frakcija nusprendė likti partijoje dar bent dviems mėnesiams tikintis, kad TS-LKD pirmininke bus išrinkta Seimo pirmininkė Irena Degutienė, o ne „nesukalbamas“ premjeras Andrius Kubilius.

Pasitraukti iš Tėvynės sąjungos norėjo 41 konferencijos dalyvis, likti – 28, vienas susilaikė. Tam, kad būtų priimtas sprendimas trauktis iš TS-LKD, reikėjo, kad to pageidautų du trečdaliai konferencijos dalyvių.

G.Songaila norėjo trauktis

Neoficialiomis žiniomis, pats tautininkų lyderis Gintaras Songaila norėjo, kad tautininkų frakcija išstotų iš TS-LKD nedelsiant. Pasak jo, A.Kubiliaus pergalė pirmininko rinkimuose yra neabejotina, o kalbėti su premjeru esą apskritai neįmanoma. Jo šalininkai konferencijoje teigė, kad geriau būti nieku, neturėti jokių postų negu būti vergu Tėvynės sąjungoje, „banginio skrandžio turiniu“, marionetėmis.

Tuo tarpu kiti tautininkai, manydami, kad tautininkams, kaip politinei jėgai,  išėjimas iš Tėvynės sąjungos reikštų mirties nuosprendį, siūlė neskubėti.

„Jei mes išeiname iš partijos, mes atrišame rankas A.Kubiliui. Norint išeiti kažkur reikia žinoti, kur eiti. Šis dokumentas yra tik emocija. Trenkti durimis daug proto nereikia, o likdami Tėvynės sąjungoje mes galime per du metus daug ką joje pakeisti. A.Kubiliaus laikas vis tiek praeina“, – sakė tautininkų valdybos ir tarybos narys Albertas Koviera.

Taip pat buvo siūloma tiems, kurie nori tautininkus matyti kaip atskirą partiją, tokius sprendimus priimti asmeniškai.

Prašys grąžinti narystę G.Songailai

Kad vertėtų palikti TS-LKD, tautininkai ėmė svarstyti po to, kai trečiadienį Priežiūros komitetas  tautininkų lyderį, Seimo narį Gintarą Songailą išmetė iš partijos už „kenkimą partijai“ kreipiantis į teismą dėl konservatorių ketinimų Vilniuje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku.

Tautininkai įsitikinę, kad nurodymą šalinti G.Songailą partijos Priežiūros komitetas gavo tiesiogiai iš Andriaus Kubiliaus. Taip pat piktinasi, kad į Tėvynės sąjungą priimami ne visi to pageidaujantys buvę Tautininkų sąjungos nariai.

Tautininkai reikalaus per du mėnesius sugrąžinti į partiją Gintarą Songailą bei atnaujinti partinę narystę Seimo nariui Kazimierui Uokai bei Tautininkų frakcijos vicepirmininkui Arvydui Radžiūnui, kuriems dabar ji yra sustabdyta..

Dėl šių klausimų tautininkai ketina kalbėti su Tėvynės sąjungos prezidiumu, Irena Degutiene bei galiausiai kalbėti apie šias problemas partijos suvažiavime birželį.

Kol G.Songaila negalės kaip ne TS-LKD narys vadovauti Tautininkų frakcijai, laikinai frakcijos pirmininko pareigas eis Algimantas Birbilas. 

Pasak G.Songailos, Tėvynės sąjungoje dabar yra apie 300 tautininkų – tai yra vos trečdalis buvusios Tautininkų sąjungos narių.

Tautininkų sąjunga į Tėvynės sąjungą įstojo prieš 2008-ųjų metų Seimo rinkimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min