TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautininkai trenkė durimis – jie bus ne TS-LKD dalis, o savarankiška politinė jėga

Gintaras Songaila
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gintaras Songaila.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į konferenciją susirinkę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tautininkų frakcijos atstovai nusprendė – frakcija palieka TS-LKD ir atkuria Tautininkų sąjungą. Anot tautininkų lyderio Gintaro Songailos, sprendimą daugiausiai lėmė tai, kad gindami lietuvių kultūrą, kalbą, tautinį orumą jie sulaukė išskirtinai nepalankaus TS-LKD vadovybės vertinimo.

Tačiau balsavimas nepraėjo taip sklandžiai, kaip galbūt tikėjosi tautininkų vadovai. Atsirado norinčių surengti diskusiją, kuri konferencijos darbotvarkėje nebuvo numatyta. Svarstant šį siūlymą kilo šurmulys, kurį pavyko nuraminti tik konferencijos pirmininkaujančiųjų pastangomis.

Konferencijoje kalbėjęs laikinasis tautininkų vadovas Algimantas Birbilas priminė, kad TSK-LKD nevykdo Tautininkų sąjungos prisijungimo prie partijos sutarties. „Buvome susitikę su Andriumi Kubiliumi ir konkrečiai klausėme, kada bus atstatyta G.Songailos, Kazimiero Uokos ir Arvydo Radžiūno narystė partijoje. Tačiau teigiamo atsakymo nesulaukėme. Esą G.Songaila galės vėl stoti į partiją po metų, A.Kubilius pasidalijo įspūdžiais dėl K.Uokos dalyvavimo Kovo 11-osios eisenoje, o dėl A.Radžiūno TS-LKD pirmininkas teigė manąs, kad dar galima pasvarstyti“, – sakė A.Birbilas.

Jis teigė, kad visų tautininkų veikla partijoje buvo sustabdyta dėl vertybių, kurias jie gynė – K.Uoka tradicinę šeimą, G.Songaila priešinosi lenkų įsigalėjimui Vilniuje, A.Radžiūnas – Širvintuose.

Tautininkų valdybos narys Žilvinas Leškevičius priminė, kad tik įsilieję TS-LKD rinkimuose gaudavo pakankamai balsų patekti į Seimą. „Šiuo metu tautininkai turėjo du Seimo narius – G.Songailą ir K.Uoką. Jie turėjo po tris padėjėjus, tai kodėl niekas nebuvo daroma, kad frakcija TS-LKD partijoje būtų stiprinama“, – priekaištavo Ž.Leškevičius. Jo manymu, savarankiška sąjunga išnyks iš politinės padangės.

Už savarankiškos Tautininkų sąjungos atkūrimą nubalsavo 53 konferencijoje dalyvavę tautininkai. Prieš pasisakė 17.

Kaltina frakcijos veiklos suvaržymais

TS-LKD, tiksliau – grupė žmonių, mėgino primesti partijai sprendimą kurti koaliciją su buvusiu KGB karininku, su frakcija, kurios garbės pirmininkas šmeižia Lietuvą, negerbia jos Konstitucijos, – sakė G.Songaila.Pats G.Songaila po Tautininkų sąjungos sprendimo trauktis iš TS-LKD atgavo sąjungos vadovo kėdę. Jis sakė, kad nutarimas sustabdyti dalyvavimą TS-LKD partijoje priimtas, nes partijos vadovybė ne sykį šiurkščiai pažeidė steigiamosios Tautininkų frakcijos deklaracijos pagrindines nuostatas, varžė frakcijos veiklą.

„Beveik visi steigimo deklaracijos punktai buvo pažeisti – pradedant lietuvių kalbos, švietimo dalykais, baigiant konstitucinėmis vertybėmis, teisingumu, net etninių lietuvių žemių problemomis. Svarbiausias konfliktas buvo dėl valdančiosios koalicijos Vilniuje sudarymo, kur TS-LKD, tiksliau – grupė žmonių, mėgino primesti partijai sprendimą kurti koaliciją su buvusiu KGB karininku, klausimas tik, ar jį galima pavadinti buvusiu, su frakcija, kurios garbės pirmininkas šmeižia Lietuvą, negerbia jos Konstitucijos“, – priežastis, kodėl nuspręsta nutraukti narystę TS-LKD, vardijo G.Songaila.

G.Songaila teigė, kad tam tikros aplinkybės parodė visą tiesą ir TS-LKD vadovo A.Kubiliaus dviveidiškumą.

Tačiau informacijos, kad Tautininkų sąjunga kituose Seimo rinkimuose ketina dalyvauti kartu su ketinama kurti „Drąsiaus kelio“ partija, G Songaila nepatvirtino – anot jo, tokios kalbos nebuvo.

Žada telktis valstybės gaivinimui

Steigdami savarankišką sąjungą, tautininkai teigia siekiantys telkti piliečius savosios valstybės gaivinimui, visuomenės darnos ir tvaraus ekonomikos augimo siekiniams. „Tuo metu, kai Lietuva privalo rasti esminius nacionalinius sprendimus, kaip jai toliau gyventi ir siekti gerovė savo žemėje, kai atsivėrus Europos Sąjungos ir globalių sąveikų erdvei vis labiau ryškėja valstybės institucijų nepajėgumas atlikti savo konstitucines prievoles, – mes nebeturime kito kelio, kaip tik nedelsiant atkurti savarankišką tautininkų politinę srovę“, – rašoma tautininkų išplatintame kreipimesi.

Tautininkai žada išaugti į platų tautinį demokratinį judėjimą. Ketinama kreiptis į visus TS-LKD narius, į kiekvieną iki šiol buvusį Tautininkų frakcijos narį, kad jie asmeniškai apsispręstų, ar trauktis iš TS-LKD.

Išmetė už kreipimąsi į teismą

Iš TS-LKD G.Songaila buvo pašalintas balandžio pabaigoje dėl partiečių skundų, kad jis partijos Vilniaus sueigos sprendimą sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku sostinės savivaldybėje apskundė teismui.

Priežiūros komitetas nusprendė, kad G.Songaila šiurkščiai pažeidė partijos įstatuose nustatytą tokių sprendimų skundimo tvarką, pagal kurią reikėjo kreiptis ne į teismą, o į Priežiūros komitetą.

G.Songaila teigė, kad Priežiūros komitetas tokį sprendimą priėmė spaudžiamas premjero ir partijos vadovo Andriaus Kubiliaus, kuris esą nuolat „primetinėja“ savo valią, bando paralelizuoti tautininkų veiklą Tėvynės sąjungoje, paversdamas juos „kažkokiais blogiukais“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min