Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautininkų frakcijos taryba siūlo Andriui Kubiliui atsistatydinti iš konservatorių partijos vadovo posto

Premjeras Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKS) Tautininkų frakcijos taryba siūlo dabartiniam premjerui Andriui Kubiliui trauktis iš konservatorių partijos vadovo posto.

„TS-LKD Tautininkų frakcijos Taryba pareiškia, kad nebemato jokios galimybės tapatintis su tokia dabartinio TS-LKD pirmininko politika ir siūlo jam atsistatydinti“, – rašoma šeštadienį tarybos priimtame pareiškime.

Tautininkų frakcijos taryba, remiantis pareiškimu, mano, kad A.Kubilius „ir dalis jo asmeninės aplinkos dėl siaurų pragmatinių interesų sistemingai aukoja TS-LKD vertybines ir programines nuostatas“.

Ministras pirmininkas yra kaltinamas tuo, kad „palaipsniui nusavina visą partiją, diegdamas joje klaninius karjerizmo santykius ir taip naikina atsakomybės bei kūrybingumo pagrindus“.

Be to, taryba tvirtina protestuojanti „dėl partijai primesto plano Vilniaus miesto savivaldybėje sudaryti valdančiąją koaliciją su vadinamuoju „V.Tomaševskio bloku“, kurio veikla grindžiama ypač suaktyvėjusia Lietuvos šmeižimo kampanija, Lietuvos valstybės, jos Konstitucijos ir įstatymų negerbimu, tautinės nesantaikos kurstymu“, esą tokiu būdu keliamas pavojus partijos ateičiai, šalies politinei sistemai, Vilniui ir Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Ministras pirmininkas yra kaltinamas tuo, kad „palaipsniui nusavina visą partiją“.Taip pat pareiškime tvirtinama, kad valdančioji koalicija „neturi aiškių politinių gairių ir atnaujinto bei konsoliduoto Vyriausybės veiklos plano, o TS-LKD pirmininkas, būdamas ir Vyriausybės vadovu, nesiima jokių iniciatyvų, kad ryžtingai pakeistų tokią padėtį“.

Tautininkų lyderis, Seimo narys Gintaras Songaila BNS sakė, kad frakcijos taryba taip pat priėmė nutarimą balandžio 30 dieną į tautininkų konferencijos darbotvarkę įtraukti klausimą dėl frakcijos ateities jungtinėje partijoje.

„Jei tos nedemokratinės tendencijos stiprės, ir jei bus sudaryta koalicija Vilniuje su „V.Tomaševskio bloku“, yra galimybė, kad tautininkai pasitrauks iš partijos“, – sakė G.Songaila.

Taryba nutarė į TS-LKD pirmininko postą iškelti Gintaro Songailos ir Irenos Degutienės kandidatūras.

A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min