TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautininkų konferencija: šūkiai „Lietuva lietuviams“, Tėvynės sąjunga išvadinta Šėtono partija

Gintaras Songaila
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gintaras Songaila
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį į konferenciją susirinkusi Tautininkų frakcija Tėvynės sąjungoje-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sprendžia, ar likti konservatorių glėbyje, ar trauktis iš partijos.

Kad vertėtų palikti TS-LKD tautininkai ėmė svarstyti po to, kai trečiadienį Priežiūros komitetas  tautininkų lyderį, Seimo narį Gintarą Songailą išmetė iš partijos už „kenkimą partijai“ kreipiantis į teismą dėl konservatorių ketinimų Vilniuje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku.

Šeštadienį tautininkų konferencijoje V.Tomaševskį Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos judėjimo pirmininkas, vienas iš Kovo 11-osios eitynių organizatorių Julius Panka pavadino „vienu didžiausiu Lietuvos priešų“, su kuriuo esą tautininkai bene vieninteliai kovoja.

„Šiandien vis labiau dergiama mūsų tauta, kuri turėtų būti tikroji šios valstybės šeimininkė. Lietuvių valstybės sąvoka ištrinta iš beveik visų dokumentų, Kovo 11-ąją su trispalvėmis žygiuojantys jauni žmonės vadinami neonaciais, o už tautos dorą ir tautos teises kovojantys Seimo nariai pravardžiuojami talibais“, – piktinosi J.Panka, savo kalbą baigęs šūkiu „Lietuva lietuviams, lietuviai Lietuvai“.

Anot jo, tautininkai turėtų siekti, kad kitame Seime, nepaisant nuo to, kokiai partijai jie priklausys, turėtų ne 2, o 20 atstovų.

Kitas konferencijoje pasisakęs Kovo 11-osios eitynių oranizatorius Lietuvių tautinio centro pirmininkas Ričardas Čekutis taip pat teigė remiantis tautininkų frakcijos išėjimą iš TS-LKD, kuri konferencijoje buvo pavadinta „Šėtono partija“.

Tautininkai šeštadienį rinksis vieną iš trijų alternatyvų – nutraukti narystę TS-LKD, likti konservatorių gretose ar nukelti sprendimą dviems mėnesiams tikintis, kad partijos pirmininko poste premjerą Andrių Kubilių pakeis Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Neoficialiomis žiniomis, pats tautininkų lyderis G.Songaila norėtų, kad tautininkų frakcija išstotų iš TS-LKD.

Pasak G.Songailos, Tėvynės sąjungoje dabar yra apie 300 tautininkų – tai yra vos trečdalis buvusios Tautininkų sąjungos narių.

Tautininkų sąjunga į Tėvynės sąjungą įstojo prieš 2008-ųjų metų Seimo rinkimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min