Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 17d. 15:51 , Atnaujinta: 2011 gruodžio 17d. 19:24

Tautininkų sąjunga neatsitiktinai atkurta minint karinio perversmo sukaktį

Gintaras Songaila
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Songaila

Šeštadienį Vilniuje atkurta Tautininkų sąjunga. Steigiamajame partijos suvažiavime šeštadienį už partijos atkūrimą balsavo 1617 dalyvių. Partijai atkurti reikia bent 1000 dalyvių pritarimo.

„Priėmėme nutarimą steigti Tautininkų sąjungą“, - 15min.lt patvirtino tautininkų lyderis Gintaras Songaila.

Suvažiavimas išrinko partijos  tarybą, patvirtino partijos programą, įstatus. Partijos pirmininko rinkimus užtikrintai laimėjo Seimo narys G.Songaila, surinkęs triskart daugiau balsų už kitą kandidatą – „Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos“, kasmet rengiančios kontraversiškas Kovo 11-osios eitynes Vilniaus centre, vadovą Julių Panką.

J.Panka kartu su Valentinu Gyliu ir Kazimieru Uoka tapo partijos pirmininko pavaduotojais.

Tautininkai savo partiją atkuria tą pačią dieną, kai prieš 85 metus Lietuvoje kariniu perversmu į valdžią atėjo tautininkas Antanas Smetona. Tuomet gimtadienį švenčiantis Lietuvos prezidentas Kazys Grinius buvo išverstas iš posto. Perversme dalyvavo kariškiai, o po perversmo įvestas autoritarinis A.Smetonos režimas.

Tautininkų lyderis G.Songaila pripažįsta, kad ši data dabar atkuriamai partijai pasirinkta neatsitiktinai.

„Kai mes planavome, mums išėjo ta data, bet paskui mes apgalvojome, kad tai labai simboliška. Tai kaip priminimas, kad reikia imtis atsakomybės už savo tautos, valstybės likimą. Tuo metu tai buvo kita istorinė sitaucija, bet ir šiandien reikia esminių pokyčių, tik formos yra pasikeitusios. Mes, kaip ir prieš 85 metus, esame už esminius pasikeitimus, tik formos šiandien yra skirtingos. Bet lietuviai, Lietuvos tauta, turime būti šeimininkai savo žemėje“, – aiškino G.Songaila.

Primename, kad tautininkai 2008-aisiais prisijungė prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Tačiau šiemet TS-LKD iš partijos pašalino G.Songailą ir Kazimierą Uoką, todėl politikai nutarė vėl atkurti savo partiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min