Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautininkų žygis per Vilnių: Julius Panka pareikalavo lenkų atsiprašymo

Tautininkų eisena „Vilnius mūsų buvo ir bus“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tautininkų eisena „Vilnius mūsų buvo ir bus“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus atgavimo 75-mečio proga antradienio vakarą per sostinę su deglais žygiavo tautininkai. „Tautininkų sąjungos“ pirmininkas Julius Panka pareiškė, kad gyvename neramiais laikais, todėl atsipalaiduoti nereikėtų. „Jeigu Lietuvą nuo Rusijos saugo NATO, nuo Lenkijos mūsų nesaugo niekas“, – prie paminklo didžiajam kunigaikščiui Gediminui per megafoną kalbėjo jis.

Apie pusantro šimto tautininkų žygiavo nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės, deglais nešini jaunuoliai visą kelią skandavo „Vilnius“ ir „Lietuva“.

„Tol, kol Lenkijos valstybė neatsiprašys oficialiai, ar prezidento, ar užsienio reikalų ministro lūpomis, už tai, kad buvo dvidešimt metų okupuota Lietuvos sostinė, tol mes turime prisiminti ir minėti šią datą. Mes turime žadinti tautą, kad neužmigtų, turime priminti, kad Europoje prasideda grėsmingi įvykiai. Krymo atplėšimas nuo Ukrainos parodė, kad sienos nėra akmeninės, jos yra su pieštuku ir keliais žaliaisiais žmogeliukais perbraižomos labai greitai“, – sakė jis ir pridūrė, kad Lietuvos niekas nesaugo nuo Lenkijos, todėl reikia būti pasirengus bet kada ginti savo šalį.  

Vėliau jis paragino šventės dalyvius kiekvienam pažiūrėti į rankoje laikomo deglo ugnį ir taip pasisemti patriotizmo.

J.Panka aiškino, kad 75 metai istorijoje yra kaip sekundė, todėl „niekas nepasikeitė“.

Vėliau jis paragino šventės dalyvius kiekvienam pažiūrėti į rankoje laikomo deglo ugnį ir taip pasisemti patriotizmo.

Lietuvių tautinio centro pirmininkas Ričardas Čekutis aiškino esąs įsitikinęs, kad priešas ne supa mus, o „gyvena mūsų tautoje“.

„Šnekama, kad dabartinę visuomenę galima padalinti į du nelygiaverčius segmentus – patriotus – daugumą, kurie pasiaukos už tėvynę, ir kelis vadinamuosius „vatnikus“ ir „koloradus“, tačiau jie iš tiesų ir yra tik keli. Mano supratimu didžiąją visuomenės dalį sudaro absoliučiai viskam abejingi, išskyrus dešros ir šilumos kainoms, žmonės“, – kalbėjo jis. R.Čekutis pridūrė, kad panašiomis akcijomis reikia stengtis išjudinti visuomenę.

Jis pyko ant valdžios, kuri, jo žodžiais, „išpilietino“ visuomenę, nes ji esą uždraudė rengti referendumus. „Žmones tai baisiai demotyvavo, o didžiąją dalį žmonių pastūmėjo į koloradų ir „vatnikų“ pusę“, – kalbėjo tautininkas.

Po kalbų prie paminklo tautininkai sugiedojo Lietuvos himną ir išsiskirstė.

Panašu, kad policija tikėjosi, jog į šventę susirinks kur kas daugiau tautininkų – policininkai budėjo ne tik Katedros aikštėje, bet ir atkarpoje, per kurią žygiavo dalyviai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min